gece modu

Metallica fanı: Bana benziyor biraz......

Metallica fanı, Orhan Veli Kanık için şöyle yorum yapmıştır: Bana benziyor biraz...

Metallica fanı adlı misafirimizin yorumu

Misafirlerimizden, Metallica fanı adlı misafirimizin Orhan Veli Kanık için yazdığı yorum okuyacaksınız. Daha fazla Orhan Veli Kanık sözleri için Orhan Veli Kanık fotoğrafına tıklayabilirsiniz.
Metallica fanı, Orhan Veli Kanık için yorumu:
Bana benziyor biraz

Bu yorumu beğendiyseniz Orhan Veli Kanık hayatını merak etmiş olabilirsiniz veya diğer sözlerini de (varsa) okumak isteyebilirsiniz.
İligini Çekebilir
Merhamet bir acı değil, başkasının felaketi karşında duyduğumuz gizli bir sevinçtir. Kendi başımıza veya bir sevdiğimizin başına gelmediği için sevincimizden aldığımız rahat bir soluktur.
Erich Maria Remarque Sözleri
Bir insanın uğruna öleceği bir şeyi yoksa,yaşamaya da hakkı yoktur.
Martin Luther King Sözleri
Heves ettikleriniz, bedelini ödemeye razı olmadan sahip olmak istediğiniz ödüllerdir. Tutkuyla istedikleriniz ise, uğruna büyük bedeller ödemeyi göze aldığınız isteklerinizdir. Bir hedefi elde etmek için harekete geçtiğinizde karşılaştığınız ilk zorlukta bırakıyorsanız, bu davranışınız o hedefi gerçekten istemediğiniz bir işareti olabilir.
Mümin Sekman Sözleri
İnsan adını değiştirmeyi başaramadığı gibi, geçmişini de değiştiremez.
Italo Calvino Sözleri
Hiçbir şey onu telaşlandırıp heyecanlandıramaz artık. Bizi dünyaya bağlayan ve bizi kaygı, yakıcı arzu, öfke ve korku dolu olan bizi) sürekli acı içinde ileri geri sürükleyen binlerce istenç bağı: o hepsini kesip paramparça etti. Gülümseyerek geriye, şu anda oyunun sonuna gelmiş bir satranç oyuncusu gibi kayıtsızca önünde duran bu dünyanın düşsel görüntüler geçidine bakıyor.
Arthur Schopenhauer Sözleri
Yatağına yatınca; yüreğinin sesinden uyuyamıyorsan, anla ki yalnızsın..
Aziz Nesin Sözleri
Benim mesajım mesaj olmadığımdır.
Osho Sözleri
Almanya'nın ve geriye kalan batı kıta avrupası'nın toplumsal istatistikleri, ingiltere'dekilere oranla acınacak durumdadır. Ama gene de, arkasındaki medüza başını şöyle bir görmemize yetecek kadar perdeyi aralıyorlar. Hükümetlerimiz ve parlamentolarımız, ingiltere'deki gibi, zaman zaman, ekonomik koşulları inceleyecek komisyonlar kursa; bu komisyonlara gerçeği araştırmak için aynı biçimde tam yetkiler verilse; bu görevler için ingiltere'nin fabrika denetmenleri,halk sağlığı konusundaki sağlık raportörleri, kadınlar ile çocukların sömürülmesi, konut ve beslenme konularını inceleyen komiserler gibi yetenekli, tarafsız ve saygın insanlar bulunabilse; bizdeki durumu görüp dehşete düşerdik. Perseus, avladığı devler kendisini görmesin diye sihirli bir başlık giyerdi. Biz ise, devlerin varlığını görmemek için, sihirli başlığı gözlerimize ve kulaklarımıza kadar indiriyoruz.
Karl Marx Sözleri
Görevini yapmış olma duygusu kadar insanı dinlendiren bir başka şey yoktur.
Umberto Eco Sözleri
Bazen o büyük çığlığı içinizden atmalısınız, daha iyi yaşamak için.
Tezer Özlü Sözleri
Komşunun yirmi tane tanrı var demesi ya da hiç tanrı yoktur demesi bana bir zarar vermez. Ne benim cebime dokunur ne de bacağımı kırar.
Thomas Jefferson Sözleri
Söyleyemediklerimizi kalemlerimize söyletmek en büyük zevkimizdir. Çünkü sözler uçucudur.
Guy de Maupassant Sözleri
En büyük günah pişmanlıktır.
Jean Paul Sartre Sözleri