gece modu

Cemal: Çok güzel tebrik ederim......

Cemal, Osho için şöyle yorum yapmıştır: Çok güzel tebrik ederim....

Cemal adlı misafirimizin yorumu

Misafirlerimizden, Cemal adlı misafirimizin Osho için yazdığı yorum okuyacaksınız. Daha fazla Osho sözleri için Osho fotoğrafına tıklayabilirsiniz.
Cemal, Osho için yorumu:
Çok güzel tebrik ederim.

Bu yorumu beğendiyseniz Osho hayatını merak etmiş olabilirsiniz veya diğer sözlerini de (varsa) okumak isteyebilirsiniz.
İligini Çekebilir
Bir çiçekle bahar olmaz ama. Her bahar bir çiçekle başlar.
Necmettin Erbakan Sözleri
Çoğu insan art niyetli olamayacak kadar kendisiyle meşguldür.
Friedrich Nietzsche Sözleri
'Mal' denilen fetişe hangi dinsel tören kurallarıyla tapılacağını moda saptar. Moda, organik dünyayla çatışma içerisindedir. Canlı beden ile anorganik dünya arasında bir tür pezevenklik yapar.
Walter Benjamin Sözleri
Dünyadaki her şey: delilik ve bilgelik, zenginlik ve yoksulluk, sevinç ve acı; bunların hepsi boştur, hiçtir. İnsan ölüp gider ve ardında hiçbir şey kalmaz. Ve bu saçmadır.
Arthur Schopenhauer Sözleri
Kafa karışıklığı iyidir, insan bir kafası olduğunu anlar.
İsmet Özel Sözleri
Unutma! Bir gün kaldığın yerden başlayacaksın biri seni bulacak. Önce korkacaksın eski acılara yakalanmaktan biraz ürkeceksin. Ne kadar dirensen de nafile insansın sonuçta seveceksin.
Can Yücel Sözleri
Kan ve kemik bütün insanlarda bulunur. Farklı olan yürek ve niyettir.
Marlo Morgan Sözleri
Gökyüzünden söz etmeleri, yeryüzünü sömürmek içindir.
Maximilien Robespierre Sözleri
Benim ayağımın altıda müsait başımın üstüde nerde olacağını sen belirle..
Necip Fazıl Kısakürek Sözleri
Görmüyor musunuz ki sizin bu mutluluk arayışınız, kendinizi mutsuz ve çaresiz hissetmenizin asıl nedenidir? Diğer yolu deneyin; hazza ve acıya kayıtsız, onları ne isteyerek, ne de reddederek, bütün dikkatinizi 'Ben-im'in ebediyyen var olduğu düzeye verin. Çok geçmeden idrak edeceksiniz ki huzur da, mutluluk da sizin kendi doğanızdır ve onları belli kanallarla aramanız karışıklık ve sıkıntıya neden olmaktadır.
Nisargadatta Maharaj Sözleri
Bana inanman ya da inanmaman mesele değildir. Eğer mesele bu olsaydı bana inanmakla problem çözülürdü. Ama mesele bu değil. Senin bana inanmanla öfken yine öfke olarak kalacak. Hırsın, aç gözlülüğün kalacak. Kıskançlığın olduğu gibi kalacak. Bana, İsa?ya ya da Muhammed'e inanman bir şey değiştirmeyecek. Sanıyor musun ki İsa?ya inananlar; o?na inanmayanlardan ya da Muhammed?e inananlardan farklı bir durumda? Hayır, farklı değiller. Derinliklerinde yine aynı insandırlar; aynı kıskançlıklarıyla, aynı kibirleriyle, aynı egoizm ve zorbalıkları ile birlikte. Her şeyleri aynıdır. Tüm çöplük aynı durumda. İnanmakla hiçbir şey değişmez; o zaman nasıl kurtarılacaksın? Tüm bu kurtarma fikri aptalcadır.
Osho Sözleri
Şimdi mutlu olmayı değil yalnızca bilinçli olmayı diliyorum.
Albert Camus Sözleri
Koku acıtmaz, Ancak onun kokusu sizi yaralar...
Özgür Bacaksız Sözleri