gece modu

Yavuz Ali Sakarya: Turgut Özakman,bu yurd......

Yavuz Ali Sakarya, Turgut Özakman için şöyle yorum yapmıştır: Turgut Özakman,bu yurdun yetiştirdiği aydınların başında gelmektedir. Gerçek bir yurtsever olarak sorumluluk bilinci gelişmiş biri olarak ü...

Yavuz Ali Sakarya adlı misafirimizin yorumu

Misafirlerimizden, Yavuz Ali Sakarya adlı misafirimizin Turgut Özakman için yazdığı yorum okuyacaksınız. Daha fazla Turgut Özakman sözleri için Turgut Özakman fotoğrafına tıklayabilirsiniz.
Yavuz Ali Sakarya, Turgut Özakman için yorumu:
Turgut Özakman,bu yurdun yetiştirdiği aydınların başında gelmektedir. Gerçek bir yurtsever olarak sorumluluk bilinci gelişmiş biri olarak üzerine düşen görevi yaşadığısürece hakkıylayerine getirmiş bir insandır. Kendisini yetiştiren, onu Turgut Özakman yapan ulusa karşı kendini hep borçlu hissetmiş ve gereğini yaparak, halkı bilinçlendirmeye çalışarak ödemeye çalışmış ama ne yaparsa yapsın bu borcu ödeyemediğini düşünmüş, insanları yurdun esenliği ve gönenci için karşılıksız çalışmaya, özveride bulunmaya çağırmıştır. Davranışları ile örnek olmuştur. Işıklar içindeolsun.

Bu yorumu beğendiyseniz Turgut Özakman hayatını merak etmiş olabilirsiniz veya diğer sözlerini de (varsa) okumak isteyebilirsiniz.
İligini Çekebilir
Işığın ve cismin olduğu her yerde gölge vardır ve bu doğaldır. Gölge karanlık değil, ışığın eksikliğidir. O yüzden eksik yanlarımızla yüzleşmeli ve bizi ışığa götürmesine izin vermeliyiz. Unutmamalı ki ikisinin de varacağı yer aslından öte değildir. Yeter ki gölgemiz kendi gölgemiz olsun!
Nev Sözleri
Umarım bir gün sen de hak ettiğin yere gelirsin. Yani yanıma...
Emre Karataş Sözleri
Kuşkular kuşkuları doğuruyordu. Bir güçle bunları sorgulama isteğim bile yoktu.
Osamu Dazai Sözleri
Selam vermek müstehaptır; almak ise farzdır.
Caferi Sadık Sözleri
Çok dindardı; Tanrı'yla gizli bir anlaşma yaptığına inanırdı. Bu anlaşma uyarınca, duaları ve sofuca tutumu karşılığında Tanrı onu başkalarına iyilik yapmaktan kesinlikle bağışık tutuyordu.
Jorge Luis Borges Sözleri
Kendimizi bir mal sandığımız için, insan yaşamının önemini büyütüyoruz gözümüzde. Birey bir hiçtir; doğa ancak insan türüne değer verir ve buna benzer şeyler.
Aldous Huxley Sözleri
Gönüllerde yaşarsın...Ancak gönlünde sadece birini yaşarsın.
Tayfun Topaloğlu Sözleri
Birlikte ağlamaktaki tatlılık kadar hiçbir şey kalpleri birbirine bağlamaz.
Jean Jacques Rousseau Sözleri
sen onun senin sevginle ve varlığınla yetinmesini bekliyorsun.
Nagehan Karaman Sözleri
Kitapsız bir oda, anlamsız yaşamak gibidir.
Thomas Jefferson Sözleri
Olur da bir gün dünyadaki tüm ressamları kızdıracak kadar güzel bir resim yapmak istersen eğer, aynanın karşısına geç yeter...
Emre Karataş Sözleri
Hayatım boyunca enerjimin ve yeteneklerimin ancak %2'sini kullanabildim. Geri kalan %98'i küçük insanlarla itişmekle geçti.
Orson Welles Sözleri
İzin verin, çocuğunuz yaşamını tribünlerde seyirci olarak değil, sahada oyuncu olarak geçirsin.
Doğan Cüceloğlu Sözleri