gece modu

Muallim Hürdoğan: Gözlerin sarışınlı......

Muallim Hürdoğan, Muallim Naci için şöyle yorum yapmıştır: Gözlerin sarışınlıklar verir akşamlarıma...

Muallim Hürdoğan adlı misafirimizin yorumu

Misafirlerimizden, Muallim Hürdoğan adlı misafirimizin Muallim Naci için yazdığı yorum okuyacaksınız. Daha fazla Muallim Naci sözleri için Muallim Naci fotoğrafına tıklayabilirsiniz.
Muallim Hürdoğan, Muallim Naci için yorumu:
Gözlerin sarışınlıklar verir akşamlarıma

Bu yorumu beğendiyseniz Muallim Naci hayatını merak etmiş olabilirsiniz veya diğer sözlerini de (varsa) okumak isteyebilirsiniz.
İligini Çekebilir
Tahminen ne zaman seversin beni?
Muhsin Ünlü Sözleri
İçimdeki bir şey haklı çıkmak istiyordu ve savaşabildiğim tek şey içimdeki bu öteki bendi.
Stefan Zweig Sözleri
Emperyalist aşamada insan, ilke olarak, yeteneksiz ve beceriksizdir.
Yalçın Küçük Sözleri
Ülkeler kılıçla alınır, ancak adaletle korunur.
Timur Sözleri
'Kuvvet haktadır' diye yola çıkmışlardı, zamanla güçlerine, servetlerine, sayılarına güvenip 'Hak kuvvettedir' ilkesine uygun davranmaya başladılar. İşte ne olduysa ondan sonra oldu.
Ömer Sevinçgül Sözleri
Biraz buruk bir duygu yüklenirse yüreğine gözlerin takılır kalırsa uzaklara hele kulakların deli gibi çınlarsa zamansız, bil ki bir yerlerde özleniyorsun.
Attila İlhan Sözleri
Bildiğimizi zannetmemiz öğrenmemizin en büyük düşmanıdır.
Claude Bernard Sözleri
İslam ile mizan etmek şartıyla, kendi milliyetini hatta kendi ırkını beğenmeye bir mani yoktur. Çünkü insan psikolojisi, halet-i ruhiyesi bunu gerektirir. Hiç kimse kendi çocuğunu sevdiği kadar, komşusunun çocuğunu sevemez. Nitekim, Peygamber Efendimiz bile şefaat hakkını öncelikle kendi kabilesi olan Kureyşliler için kullacağını söylemiştir.
Kadir Mısıroğlu Sözleri
Ne yazık ki bütün acı ve heyecanlar kavuşmanın ardından biter, bıkkınlık o anda başlar; bu hep böyle ama biz daima istisnai vaziyetlere inanır, bekleriz, böylece kendimizi aldatırız.
Ayşe Kulin Sözleri
Yaşadıklarınız unutulur, söyledikleriniz unutulur fakat hissettirdikleriniz asla unutulmaz..!
Adam Fawer Sözleri
Önder, ardı sıra gelen kalabalık güruha baktı, 'Bunca insan peşimden geliyorsa doğru yoldayım demektir' diye düşündü, daha bir azametle yürüyüşünü sürdürdü. Kalabalık, başı dik, göğsü ileride yürüyen önderine baktı, 'Kararlı bir biçimde yürüdüğüne göre doğru yoldadır, tereddüt etseydi böyle yürüyemezdi' diye düşündü, tam bir teslimiyetle onu izlemeye devam etti. Böylece birbirlerine güvendiler, uyarılara kulak tıkadılar ve yanlış yolda ilerlemeyi sürdürdüler.
Ömer Sevinçgül Sözleri
Kalbi yorgun olanın dili keskin olurmuş. Ya kalbi yorgunun yanında olmayacaksın ya da yanında olduğunun kalbini yormayacaksın.
Serdar Tuncer Sözleri
Her zaman temiz ol!
Evliya Çelebi Sözleri