gece modu

Hicran: Babasını tahtan indir......

Hicran, Yavuz Sultan Selim için şöyle yorum yapmıştır: Babasını tahtan indirip yerine geçmesi ve Osmanlı Devleti'nin hazinesini en çok dolduran padişah olarak bilinen Yavuz Sultan Selim, Fatih Kanunn...

Hicran adlı misafirimizin yorumu

Misafirlerimizden, Hicran adlı misafirimizin Yavuz Sultan Selim için yazdığı yorum okuyacaksınız. Daha fazla Yavuz Sultan Selim sözleri için Yavuz Sultan Selim fotoğrafına tıklayabilirsiniz.
Hicran, Yavuz Sultan Selim için yorumu:
Babasını tahtan indirip yerine geçmesi ve Osmanlı Devleti'nin hazinesini en çok dolduran padişah olarak bilinen Yavuz Sultan Selim, Fatih Kanunnamesini kullanarak 16 Aralık 1512'de, Şehzade Mehmed, Şehzade Musa, Şehzade Orhan, Şehzade Emir ve Şehzade Osman adındaki beş yeğenini, 1513'te diğer iki yeğeni Şehzade Mustafa ve Şehzade Osman'ı, yine 1513'te kardeşi Şehzade Korkut'u, 1518'de yeğeni Şehzade Kasım'ı boğdurtarak öldürtmüştür.

Bu yorumu beğendiyseniz Yavuz Sultan Selim hayatını merak etmiş olabilirsiniz veya diğer sözlerini de (varsa) okumak isteyebilirsiniz.
İligini Çekebilir
?'Beklenen zaman; gelmemek için elinden geleni yapan zamandır.'
Servet Saygınoğlu Sözleri
Deney, öğretmenlerin en iyisidir; yalnız okul masrafı ağırdır.
Thomas Carlyle Sözleri
Sosyalist doğulmaz sosyalist yaşanır.
Behice Boran Sözleri
Felsefe yapmak ölmeyi öğrenmektir.
Karl Jaspers Sözleri
Annem gerçekten çok kaliteli bir sanatçı annesi.
Seren Serengil Sözleri
Bu ülkenin nüfusunun %10'luk hain kontenjanı vardır.
Attila İlhan Sözleri
Bu memleketteki zulüm devri İsmet Paşa ile onun iktidardan düşmesiyle kapanmıştır. (İsmet Paşa) hırsı için bu memleketi bir baştan öte başa ateşe vermek isteyen adamdır. Paşa yeter artık! Bu memleketi bizim gibi memleketin içinden gelmiş olan insanlar idare etsin!
Adnan Menderes Sözleri
Güzellikle faziletin birleşmesi nadirdir.
Juvenal Sözleri
Öfke çılgınlıkla başlar ve pişmanlıkla biter.
Pisagor Sözleri
Kadın mankenden çok erkek mankenler arkadaşım. Onların rakibi olmadığım için kendilerini benim yanımda rahat hissediyorlar.
Andrej Pejic Sözleri
Felsefeden ya olağanüstü açıklamalar beklenir, ya da boş Düşüncelerle bir tutularak bir kenara atılır. Felsefeye ya alışılmamış bir Anlamlı insan emeği olarak korkuyla bakılır, ya da düş kurmalardan doğan can sıkıcı konuşmalar diye yergi yağdırılır...
Karl Jaspers Sözleri
Yağmur, seni bekleyen bir taş da ben olsaydım Çölde seni özleyen bir kuş da ben olsaydım Dokunduğun küçük bir nakış da ben olsaydım Sana sırılsıklam bir bakış da ben olsaydım
Nurullah Genç Sözleri
Aşkı yanlış yerde aradığın için doğru insanı kaybediyorsun.
Serkan Özel Sözleri