gece modu

Okuyucu: Zorba yönetimler ve de......

Okuyucu, Octavio Paz için şöyle yorum yapmıştır: Zorba yönetimler ve despotluklar, kendi yönetimlerini haklı çıkarmak için bir dış düşmanın tehdidine ihtiyaç duyarlar. Böyle bir düşman...

Okuyucu adlı misafirimizin yorumu

Misafirlerimizden, Okuyucu adlı misafirimizin Octavio Paz için yazdığı yorum okuyacaksınız. Daha fazla Octavio Paz sözleri için Octavio Paz fotoğrafına tıklayabilirsiniz.
Okuyucu, Octavio Paz için yorumu:
Zorba yönetimler ve despotluklar, kendi yönetimlerini haklı çıkarmak için bir dış düşmanın tehdidine ihtiyaç duyarlar. Böyle bir düşman yoksa icat ederler. Octavio Paz

Bu yorumu beğendiyseniz Octavio Paz hayatını merak etmiş olabilirsiniz veya diğer sözlerini de (varsa) okumak isteyebilirsiniz.
İligini Çekebilir
Günümüzde dini pratiğin öznesi insan değil piyasadır; bu nedenle din insanı dönüştürmüyor; vicdanını rahatlatıp daha ahlaksız kılıyor.
İhsan Fazlıoğlu Sözleri
Her şey değişebilir, hatta kendi irademizle değiştiririz; değişmeyecek olan, hayata şekil veren ve ona bizim damgamızı basan şeylerdir.
Ahmet Hamdi Tanpınar Sözleri
'Eko-terörist' diye ortalığı yıkanlar aslında şiddet ve cinayetten en çok para kazananlardır, hayata karşı işledikleri suçları başkalarını suçlayarak gizlemeye çalışanlardır.
Steve Best Sözleri
Mülk küfr ile yaşar, zulm ile yaşamaz. (adalet mülkün temelidir.)
Hz Muhammed Sözleri
İş hayatındaki sürprizlerin yüzde doksan dokuzu olumsuzdur.
Harold Geneen Sözleri
Uçağın verdiği ders, sorunun ortaya konmasına ve çözülüp gerçekleşmesine yer veren mantıkta yatar. Konut sorunu henüz ortaya konmamıştır. Günümüz mimarlığı, gereksinmelerimize artık karşılık vermemektedir.
Le Corbusier Sözleri
Neden evlilik yüzüğü, yüzük parmağına takılır ki? "çünkü başka hiç bir parmağımızdan, direk kalbe giden bir damar yoktur.
Aziz Nesin Sözleri
Ete kemiğe büründü, yunus deyu gö rundu.
Yunus Emre Sözleri
Dünya denen bu kokuşmuş çöplükte her şeyden şüphe edebiliriz; bir annenin sevgisi hariç.
James Joyce Sözleri
Söz ömrümIe karşıIarım tüm mutIuIuk masrafIarı...
Serkan Özel Sözleri
Affetmeyi karşındaki için değil kendin için yaparsın! Özür dilemek de zordur, affetmek de.Her iki durumda da ego hükümdardır.
Eddi Anter Sözleri
Eğer beş saniye içinde biri bir cevap vermezse bu soruyu sınavda da soracağım haberiniz olsun. Bir anda yirmi öğrenci el kaldırdı.
Adam Fawer Sözleri
Geleceğini kurmak isteyen kişi geçmişini anlamlı kılar.
Friedrich Nietzsche Sözleri