gece modu

İman etmedikçe cennet......

Bu sayfada Hz Muhammed ait olan en güzel sözlerinden birini okuyacaksınız. Hz Muhammed şöye başlamıştır: İman etmedikçe cennete giremezsiniz, birbirinizi sevmedikçe de gerçek anlamda iman etmiş olamazsınız....

Hz Muhammed Sözü

Aşağıda Hz Muhammed sözünü yazdık. Sözü beğenirseniz arkadaşlarınızla ve sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayınız ;) Umarız beğenirsiniz.
İman etmedikçe cennete giremezsiniz, birbirinizi sevmedikçe de gerçek anlamda iman etmiş olamazsınız. / Hz Muhammed

Bu sözü beğendiyseniz Hz Muhammed hayatını merak etmiş olabilirsiniz veya diğer sözlerini de (varsa) okumak isteyebilirsiniz.
Ünlülerin Bazı Sözleri (Rastgele)
Tarafsızlık bizim harcımız değil. İşçi çocuğuyuz. Olduk olası: başta işçi sınıfımızdan yana düşünüp davranmayı öğrendik. İnsanoğlunun ancak ve yalnız İşçi Sınıfı yanından gerçek insan olacağına inanıyoruz. O noktada en ufak ikircilik geçirenler, 'Stalin' olsalar, bizi bağlayamamışlardır ve bağlayamazlar.
Hikmet Kıvılcımlı Sözleri
Kendinde, ölçüde, düzende bulunmayan şeyi, akılla yönetemezsin.
Arthur Schopenhauer Sözleri
Zor hapislik, güzel aşklar türünden, anatomi ve fizyoloji dersidir, insana kendi vücudunu öğretiyorlar.
Yalçın Küçük Sözleri
Aslında aptal sarışın diye birşey yoktur. Sadece erkeklerin dikkatini çekmek için, saçlarını sarıya boyayan aptallar vardır.
Bob Dylan Sözleri
Sevmeyi bilmiyorsan şayet, neye yarar güneşin doğması ve batması.
Amin Maalouf Sözleri
Hepimiz göksel bir tohumdan hayat bulduk.
Lucretius Sözleri
Yaya düzgün ok lazımdır. Yay ne kadar güçlü çekilirse çekilsin düz olmayan ok uzağa gidemez. O halde ey Hak yolunun yolcusu! Sen de niyetinle amelinle bu yolda ok gibi dümdüz ol! Ta ki üstadın bir yay gibi seni ötelerin ötesine ulaştırsın.
Mevlana Sözleri
İnsan yalnız yaşadığı andan itibaren kendi geçmiş yaşantısıyla ilgili konuların yükü altında ezilir. Bu yük onu sersemletir. Bundan kurtulmak için de bunun bir miktarını onu her görmeye gelenin üstüne sıvaştırır, bu da bu sefer onların canını sıkar. Yalnız olmak demek ölüme yönelik alıştırmalar yapmak demektir.
Louis Ferdinand Celine Sözleri
Özgürlüğün geldiği gün, o gün ölmek yasak!
Cemal Süreya Sözleri
İnsan doğmak, insana ilâhi bir ihsandır; İnsan doğan kaç kişi, ölürken de insandır?
Cengiz Numanoğlu Sözleri
Bazı Ünlüler (Misafirlerin şu an baktığı)