gece modu

Akıl, insanı din yokluğ......

Bu sayfada Jean Meslier ait olan en güzel sözlerinden birini okuyacaksınız. Jean Meslier şöye başlamıştır: Akıl, insanı din yokluğuna ve ateizme sevk eder, çünkü din saçmadır ve rahiplerin Allah'ı kötü ve korkunçtur....

Jean Meslier Sözü

Aşağıda Jean Meslier sözünü yazdık. Sözü beğenirseniz arkadaşlarınızla ve sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayınız ;) Umarız beğenirsiniz.
Akıl, insanı din yokluğuna ve ateizme sevk eder, çünkü din saçmadır ve rahiplerin Allah'ı kötü ve korkunçtur. / Jean Meslier

Bu sözü beğendiyseniz Jean Meslier hayatını merak etmiş olabilirsiniz veya diğer sözlerini de (varsa) okumak isteyebilirsiniz.
Ünlülerin Bazı Sözleri (Rastgele)
Aslında iletişim uzmanları, söylediğimiz sözlerin iletişimizin ancak yüzde onunu temsil ettiğine inanıyorlar. Yüzde otuzu çıkardığımız sesler, yüzde altmışı ise vücut dilimiz temsil ediyor.
Stephen Covey Sözleri
Nefsinin ayıbını gören bahtiyardır.
Said Nursi Sözleri
Kalbinizle yaptığınız herşey size geri gelecektir.
Mustafa Sandal Sözleri
Çok gam, ihtiyarlık getirir.
İmam Musa Kazım Sözleri
Var olmayan bir şehrin varoşlarıyım ben, yazılmamış bir kitabın gereksiz yere uzatılmış yorumuyum. Hiç kimseyim, hiç kimse. Ne hissetmeyi bilirim, ne düşünmeyi, ne istemeyi. Yazılacak bir romanın kahramanıyım, beni tamama erdirmeyi başaramamış bir varlığın düşleri arasında, hiç var olmadığım halde bin parçaya ayrılmış, havaya karışmış, salınıyorum.
Fernando Pessoa Sözleri
Ne kadar yaşar ki insan? Bin gün mü, tek bir gün mü? Bir hafta mı, yüzyıllar mı? Ne kadar sürer insanın ölmesi? Ne demektir sonsuza kadar?
Pablo Neruda Sözleri
Geleceğimizi geçmişimizde aramayacağız. Kin ve intikam peşinde koşmayacağız.
Aliya İzzetbegoviç Sözleri
Savaşlardan yana birisi değilim. İnsanları öldürminin en büyük suclardan olduğunu biliyorum. Asıl olan doğaya uyğun barış içinde yaşamaktır... Savaşlar Kralların uydurduğu dinler çıkarlar adına yapılmıştır...
Sun Tzu Sözleri
Sevmeyi, sadece severek öğrenebiliriz.
Iris Murdoch Sözleri
Çocukluk çağında baba korumasından daha güçlü bir ihtiyaç düşünemiyorum.
Freud Sözleri
Bazı Ünlüler (Misafirlerin şu an baktığı)