gece modu

Sevginin kurduğu devle......

Bu sayfada Farabi ait olan en güzel sözlerinden birini okuyacaksınız. Farabi şöye başlamıştır: Sevginin kurduğu devleti adalet devam ettirir....

Farabi Sözü

Aşağıda Farabi sözünü yazdık. Sözü beğenirseniz arkadaşlarınızla ve sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayınız ;) Umarız beğenirsiniz.
Sevginin kurduğu devleti adalet devam ettirir. / Farabi

Bu sözü beğendiyseniz Farabi hayatını merak etmiş olabilirsiniz veya diğer sözlerini de (varsa) okumak isteyebilirsiniz.
Ünlülerin Bazı Sözleri (Rastgele)
Uygarlığın doğurduğu güçlüklerin parça parça ve sürekli biçimde yönetilmesi yoluyla ahlaki ve siyasal açıdan ayakta kalmak imkansızlaşır. Köktenci seçenekler göz ardı edilmemelidir.
Herbert Marcuse Sözleri
Kalabalıkları felsefi olarak aydınlatmak, imkansızdır!
Platon Sözleri
Açmamak olmaz ölüm kapıyı çalınca.
Jean de La Fontaine Sözleri
Aşkımla dost olmam.
Suat Suna Sözleri
Dünyayı bir günde yıkıp yeni baştan yapamazsınız. Bir günde her şeyi değiştireceklerini söyleyenler ya şarlatan ya da alçaktırlar.
Emile Zola Sözleri
Sevgi Üç Türlüdür; Birincisi MUHABBET: Sevdiğini Görünce Mutludur Kişi, Görmeyince Önemli Değil. İkincisi AŞK: Sevdiğini görünce Mutludur Kişi, Görmeyince Hüzün Kaplar İçini. Üçüncüsü DERT: Kişi Sevdiğini Görsede Hüzünlüdür, Görmesede.
Fuzuli Sözleri
Yer ile gök arası, bir mazlumun ahı kadardır.
Hz Ali Sözleri
Bütün mevsimlerde seni severim ben.Bir bahar şarkısı gibi konarım dudaklarına.Kuşlar uçar, rüzgârlar eser.Yalnız sen kalırsın yanımda.
Adem Özbay Sözleri
Namaz kılan bir toplumun psikolojiye, zekat veren bir toplumun ise sosyolojiye ihtiyacı yoktur.
Cemil Meriç Sözleri
Dünyada çok fazla acı varken, mutluluğu tarif etmeye cesaret edemedim.
Zata Sözleri
Bazı Ünlüler (Misafirlerin şu an baktığı)