gece modu

İnsan adını değişt......

Bu sayfada Italo Calvino ait olan en güzel sözlerinden birini okuyacaksınız. Italo Calvino şöye başlamıştır: İnsan adını değiştirmeyi başaramadığı gibi, geçmişini de değiştiremez....

Italo Calvino Sözü

Aşağıda Italo Calvino sözünü yazdık. Sözü beğenirseniz arkadaşlarınızla ve sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayınız ;) Umarız beğenirsiniz.
İnsan adını değiştirmeyi başaramadığı gibi, geçmişini de değiştiremez. / Italo Calvino

Bu sözü beğendiyseniz Italo Calvino hayatını merak etmiş olabilirsiniz veya diğer sözlerini de (varsa) okumak isteyebilirsiniz.
Ünlülerin Bazı Sözleri (Rastgele)
Gördüğünü herkes sever, sen onda kimsenin görmediğini bulacaksın. Eğer gerçek aşk istiyorsan; ten'e değil, kalbe dokunacaksın.
Bob Marley Sözleri
Nasıl fiziği Hristiyanlar keşfettiği halde Hristiyan Fiziği diye bir kavram yoksa, ve nasıl matematiği Müslümanlar keşfettiği halde Müslüman matematiği diye bir kavram yoksa, Hristiyan ve Müslüman Ahlakı diye bir kavram da yoktur. Keşfetmemiz gereken, insanlığın refahına ilişkin gerçek soruları yanıtlayan verilerdir. Bunu yaparken kullanmamız gereken tek araç samimiyetle ve dürüstçe yapılan bilimsel araştırmalardır. Ve eğer dinler, evrendeki herhangi bir konuda haklı çıkarsa bu tamamen şans eseridir.
Sam Harris Sözleri
Aşk; kelime değil bir cümledir. Kurmak içinse, özneyle yüklem değil, iki yürek gerekir.
Can Yücel Sözleri
İnsan akılla pir olur; saçı, sakalı ağarmakla değil.
Mevlana Sözleri
Ne varIığın mutIuIuk için bir sebep artık, ne yokIuğun üzüntüm için bir neden.
Avedis Aktenoğlu Sözleri
Ben bayrakları değil insanları seviyorum.
Sait Faik Abasıyanık Sözleri
Ben tek başımaydım, onlar ise yalnızdı.
Bülent Parlak Sözleri
Kitaptan değil, kitapsızlıktan korkmalıyız.
Cemil Meriç Sözleri
Abi Yanar dönerli gelcekti daha!
Cem Yılmaz Sözleri
Tüm sınavları başarıyla vermeyi öğrenebilirsiniz, ancak birinci önceliği yüzeysel şeylere vermek, üstelik tüm toplumsal yapının dağıldığı bir zamanda bunu yapmak; ev yanarken tırnakları törpülemeye benzer.
Jiddu Krishnamurti Sözleri
Bazı Ünlüler (Misafirlerin şu an baktığı)