gece modu

Kibarlık ve dürüstl......

Bu sayfada Samuel Beckett ait olan en güzel sözlerinden birini okuyacaksınız. Samuel Beckett şöye başlamıştır: Kibarlık ve dürüstlük birlikte yol alırlar, birinin uygun olmadığı yerde, öteki de uygun değildir....

Samuel Beckett Sözü

Aşağıda Samuel Beckett sözünü yazdık. Sözü beğenirseniz arkadaşlarınızla ve sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayınız ;) Umarız beğenirsiniz.
Kibarlık ve dürüstlük birlikte yol alırlar, birinin uygun olmadığı yerde, öteki de uygun değildir. / Samuel Beckett

Bu sözü beğendiyseniz Samuel Beckett hayatını merak etmiş olabilirsiniz veya diğer sözlerini de (varsa) okumak isteyebilirsiniz.
Ünlülerin Bazı Sözleri (Rastgele)
Size kimin hükmettiğini öğrenmek istiyorsunuz, sadece kimi eleştirme izniniz olmadığını bulun.
Voltaire Sözleri
Her şeyin sahibine kul olan her şeye kulluk etmekten kurtulur.
Ömer Sevinçgül Sözleri
Yalanlamak ve reddetmek için okuma! İnanmak ve her şeyi kabullenmek için de okuma! Konuşmak ve nutuk çekmek için de okuma! Tartmak, kıyaslamak ve düşünmek için oku!
Francis Bacon Sözleri
Ben ilk ve en çok olarak bir birey olduğuma inanıyorum, aynı senin olduğun gibi.
Henrik Ibsen Sözleri
Zaman, arşınla endazeyle ölçülebilecek bir tarla olmadığı gibi, mille ölçülebilecek bir deniz de değildir; bir yürek çarpmasıdır.
Nikos Kazancakis Sözleri
Keşke! Keşke! Keşke! Hayatta çok fazla keşke vardı, hiçbir şey belli değildi, güvenlik denilen bir şey yoktu ve her zaman her şeyi kaybedip yeniden aç kalma ve üşüme korkusu vardı.
Margaret Mitchell Sözleri
Büyük adam yaşamın amacını senin gibi zengin olmakta, kızlarının kurallara göre evlenmelerinde, politik kariyerde, profesör süslerinde görmüyor. Senin gibi olmadığı için onu 'dahi' ya da 'tuhaf' olarak adlandırıyorsun. Ama o senin boş gevezelik toplantıların yerine kendi düşünceleriyle yalnız kalmayı tercih ettiğinde onun toplumsal olmadığını söylüyorsun. Sen küçük ada, bu sıradan dürüst adamın karşısında yozlaşmışlığın içinde kendini 'normalliğin' prototipi olarak çıkarıyor ve ona 'anormal' diyorsun. Onu küçücük ölçülerinle ölçüyorsun ve senin normallik ölçülerine uymadığını düşünüyorsun.
Wilhelm Reich Sözleri
Dostluk, yürürken belirginleşen bir şeydir.
Lütfi Bergen Sözleri
Her aptal, kendini beğenen bir başka aptal bulur.
Nicolas Boileau Despreaux Sözleri
Komedi filmi yapmak en sevdiğim işlerden birisidir.
Ashley Tisdale Sözleri
Bazı Ünlüler (Misafirlerin şu an baktığı)