gece modu

.cahil toplumla seçim ......

Bu sayfada Friedrich Nietzsche ait olan en güzel sözlerinden birini okuyacaksınız. Friedrich Nietzsche şöye başlamıştır: .cahil toplumla seçim yapmak, okuma yazma bilmeyen adama hangi kitabı okuyacağını sormak kadar ahmaklıktır....

Friedrich Nietzsche Sözü

Aşağıda Friedrich Nietzsche sözünü yazdık. Sözü beğenirseniz arkadaşlarınızla ve sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayınız ;) Umarız beğenirsiniz.
.cahil toplumla seçim yapmak, okuma yazma bilmeyen adama hangi kitabı okuyacağını sormak kadar ahmaklıktır. / Friedrich Nietzsche

Bu sözü beğendiyseniz Friedrich Nietzsche hayatını merak etmiş olabilirsiniz veya diğer sözlerini de (varsa) okumak isteyebilirsiniz.
Ünlülerin Bazı Sözleri (Rastgele)
Yalan hiç bir şeyi yerinden kımıldatmaz.
Erich Fromm Sözleri
Bir gece sevdiğim içeri girdi. Yerimden öyle bir fırlamışım ki elbisemin eteği mumu söndürdü. Güzelliği ile karanlığı dağıtan sevgilim sordu : ben gelince neden ışığı söndürdün.? Dedim ki : güneş doğdu zannettim..
Sadi Şirazi Sözleri
Hayat okulunun iki sınıfı vardır: Kafa odası ve kalp odası. Kafamızı kullanmadığımız için öğrenemediğimiz şeyleri, kalbimiz kırıldıkça öğreniriz. Can öğrenmediği yerden acır, acıdığı yerden öğrenir.
Mümin Sekman Sözleri
Eğer dış görünüş ve şeylerin özü aynı olsaydı, o zaman bilime gerek kalmazdı.
Karl Marx Sözleri
Yaşasın tam bağımsız Türkiye! Yaşasın Marksizm-Leninizm'in yüce ideolojisi! Yaşasın Türk ve Kürt halklarının bağımsızlık mücadelesi! Kahrolsun emperyalizm! Yaşasın işçiler ve köylüler!
Deniz Gezmiş Sözleri
Felsefenin amacı nedir? Şişeye düşen sineğe çıkış yolunu göstermektir.
Ludwig Wittgenstein Sözleri
Hayatta olabileceğiniz en güzel yer; bir duanın içinde yer almaktır.
Şemsi Tebrizi Sözleri
Müşteri bize isteklerini aktaran kişidir.Bu istekleri hem onun hem bizim yararımıza olacak şekilde yerine getirmek bizim işimizdir.
Leon Leonwood Bean Sözleri
Tedbir, maişetin yarısıdır.
İmam Musa Kazım Sözleri
Eğer kanım İle yücelecekse Hz. Muhammed'in (s.A.V) dini; durmayın ey kılıçlar ! Doğrayın beni!
Fatih Sultan Mehmet Sözleri
Bazı Ünlüler (Misafirlerin şu an baktığı)