gece modu

Kanmışlıklar, yalanl......

Bu sayfada Friedrich Nietzsche ait olan en güzel sözlerinden birini okuyacaksınız. Friedrich Nietzsche şöye başlamıştır: Kanmışlıklar, yalanlardan daha tehlikeli düşmanlarıdır....

Friedrich Nietzsche Sözü

Aşağıda Friedrich Nietzsche sözünü yazdık. Sözü beğenirseniz arkadaşlarınızla ve sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayınız ;) Umarız beğenirsiniz.
Kanmışlıklar, yalanlardan daha tehlikeli düşmanlarıdır. / Friedrich Nietzsche

Bu sözü beğendiyseniz Friedrich Nietzsche hayatını merak etmiş olabilirsiniz veya diğer sözlerini de (varsa) okumak isteyebilirsiniz.
Ünlülerin Bazı Sözleri (Rastgele)
Eğer başkalarını yargılamaya başlarsanız sıra hiç kendinize gelmez.
Muhyiddin Şekur Sözleri
Az olsak bile kararlı olalım!
İbrahim Kaypakkaya Sözleri
Günahkarlar, hoşgörülü ve özgürlükçüdür çünkü empati kurmalarına bir engel yoktur. Pişmanlık, bir aydınlanma anıdır ve tövbe hem bir psikolojik analiz, hem de kendini bilmenin ideal görünümüdür. Şükür, güzellikleri keşfetmeye yönelik dikkatin gelişkinliğidir. Ayrıca, zamanla tatlanan acı hatıralar ile unutulan mutluluklar arasındaki farka denk gelen saçmalığı telafi eder.
Murat Menteş Sözleri
İnsan akıllı bir yaratıktır; böyle olduğu için de uygun gıdasını bilimden alır; fakat insanın bilgisinin alanı öylesine dardır ki, bilimden aldığı besinlerden ancak çok az bir kısmı için ümitlenilebilir.
David Hume Sözleri
Felsefenin görevi; bilgi araçlarımıza ilişkin tam bir anlayıştan doğan problemlerin çözümüdür.
Gilbert Ryle Sözleri
Dünyayı yeniden yarataydı, yaratırken de beni yanında tutaydı ; derdim : 'ya benim adımı sil defterinden,ya da benim dilediğimce yarat dünyayı
Ömer Hayyam Sözleri
İnsanların sizi korumak adına verdikleri akıllar mutlak doğru değildir. Unutmayın herkes sadece kendi doğruları yönünde konuşur.
Ayça Akın Sözleri
Fikrimi çalmaları mühim değil. Asıl mühim olan kendi fikirlerinin olmaması.
Nikola Tesla Sözleri
Haklı öfkesini yitirmiş insanların kahkahasından daha dokunaklı bir şey yoktur.
Arnold Wesker Sözleri
Bir başka, bilinçli, kendini-hatırlama var, ki bu mekanik değil.
George Gurdjieff Sözleri
Bazı Ünlüler (Misafirlerin şu an baktığı)