gece modu

İnsanlar ışığın ......

Bu sayfada Friedrich Nietzsche ait olan en güzel sözlerinden birini okuyacaksınız. Friedrich Nietzsche şöye başlamıştır: İnsanlar ışığın çevresinde toplasirlar daha iyi görmek için değil daha iyi parıldamak için....

Friedrich Nietzsche Sözü

Aşağıda Friedrich Nietzsche sözünü yazdık. Sözü beğenirseniz arkadaşlarınızla ve sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayınız ;) Umarız beğenirsiniz.
İnsanlar ışığın çevresinde toplasirlar daha iyi görmek için değil daha iyi parıldamak için. / Friedrich Nietzsche

Bu sözü beğendiyseniz Friedrich Nietzsche hayatını merak etmiş olabilirsiniz veya diğer sözlerini de (varsa) okumak isteyebilirsiniz.
Ünlülerin Bazı Sözleri (Rastgele)
Ne kadar delisin, o kadar oyuncusun.
Hasan Nail Canat Sözleri
Sürekli sana gitmek istiyorum. Ben dursam aklım durmaz, aklım dursa ayaklarım durmaz...
Emre Karataş Sözleri
Sevmek güzeldir. Bir daha sevmemek daha güzeldir.
Paul Geraldy Sözleri
Böylesine tarihi gerçekler varken İslam'ın fanatizm, cehalet ve zulüm dini olarak yaygın olan efsanesi nasıl devamlı olarak gündemde tutulabildi?
Aliya İzzetbegoviç Sözleri
Biz çocuksu düşüncelerimizden korktuğumuzda, hışırdar ağaç orada akşamları. Nasıl bizden uzun yaşıyorlarsa, öylesine uzun düşünceleri vardır ağaçların; uzun soluklu ve sakin. Onların dediğini gerçekten anlamadığımız sürece, bizden daha akıllı görünürler. Fakat eğer ağaçları duymayı öğrenirsek, işte o zaman özellikle düşüncelerimizin kısırlığı, aceleciliği ve çocukça telaşının, eşsiz bir neşe kaynağı olduğunu görürüz. Ağaçların dediğini gerçekten duyabilen kişi, artık ağaç gibi olmak istemez. O kişi artık olduğundan başka bir şey olmayı da istemez. İşte bu özüne, vatanına dönüştür. İşte bu mutluluktur.
Hermann Hesse Sözleri
Medeniyet satın alınır zannettik; elbiseyi aldık, insanı göremedik.
Nurettin Topçu Sözleri
Kimlere meydan okumaz ki insan, tek başına düşündüğü zaman.
Jean de La Fontaine Sözleri
Hayat size verilmiş en büyük armağandır. Değerini fark edemeseniz bile en azından hak etmeye çalışın.
Ahmet Şerif İzgören Sözleri
Yaşamak aslında birbirinden kopuk yaşantılar arasında bağlantılar kurmaktır. Bir hatırayı diğerine bir fotoğraf albümü değil yaşayan bir insan bağlar.
Barış Bıçakçı Sözleri
Sen kendini biliyorsan, bil ki kendini bilmezlerin söyledikleri anlamsızdır. Unutma gereksiz. Devamını gör eleştiri sadece gizli hayranlıktır.
Cengiz Aytmatov Sözleri
Bazı Ünlüler (Misafirlerin şu an baktığı)