gece modu

Ölüm güç bir şeydi......

Bu sayfada Friedrich Nietzsche ait olan en güzel sözlerinden birini okuyacaksınız. Friedrich Nietzsche şöye başlamıştır: Ölüm güç bir şeydir. Ölümün son iyiliği, bir daha ölümün olmamasıdır....

Friedrich Nietzsche Sözü

Aşağıda Friedrich Nietzsche sözünü yazdık. Sözü beğenirseniz arkadaşlarınızla ve sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayınız ;) Umarız beğenirsiniz.
Ölüm güç bir şeydir. Ölümün son iyiliği, bir daha ölümün olmamasıdır. / Friedrich Nietzsche

Bu sözü beğendiyseniz Friedrich Nietzsche hayatını merak etmiş olabilirsiniz veya diğer sözlerini de (varsa) okumak isteyebilirsiniz.
Ünlülerin Bazı Sözleri (Rastgele)
Kendine verebileceğin en güzel hediye iyi bir dosttur!
Robert Louis Stevenson Sözleri
İnsan tek başına hayal eder, tek başına acı çeker, tek başına ölür.
Henri Frederic Amiel Sözleri
Hayâsızlar 'aşk'ın cılkını çıkardılar, başka bir kelime bulmak lazım.
Ömer Sevinçgül Sözleri
Her şeyin bittiğini düşündüğünüz bir an gelir. İşte o an başlangıçtır.
Louis L'Amour Sözleri
İnsanlar sanatımın bana çok kolay bir biçimde geldiğini düşünerek büyük hata ediyorlar. Hiç kimse besteciliğe benim kadar zamanını ve düşüncelerini adamamıştır. Geçmişten şimdiye kadar yaşamış hiç bir büyük besteci olmasın ki, onun eserlerini defalarca kere çalışmış olmayayım.
Mozart Sözleri
Ölüm, yaşam uykusundan uyanmaktır.
Barış Manço Sözleri
Layık olmayan birisi için araya girdiğinde, erdemli insanı incitirsin.
Publilius Syrus Sözleri
Bütün günahları, kendine karşı işlenmiş olanlar hariç, aşk affetmeli. Bütün hayatlardan, sevgisiz kalmış hayatlardan, gerçek aşk özür dilemeli.
Oscar Wilde Sözleri
Ölmekten korkuyor musun? Yoksa ebediyen yaşamak mı istiyorsun?
Tupac Amaru Shakur Sözleri
Orta-doğu ve balkanları avrupa ve amerika'nın tasallutundan kurtarma yükü osmanlı devleti'nin omuzlarındaydı. Önceleri bölgede bir pax-ottomana ihdas etmiş bulunan osmanlıların omuzları zamanla bu yükü kaldıracak güçten mahrum kaldı. Daha doğrusu avrupa ve amerika'nın güçlü oldukları alanla osmanlıların güçlü olduğu alan birbirinden farklıydı. Güçler arasında mahiyet farkı vardı. Kapitalizmin dünyaya sunduğu ölçüler bakımından osmanlı devleti dünyanın en güçsüz devletiydi. Bu güçsüzlüğün kaçınılmaz sonucudur ki osmanlılar tarihten silindi, gitti. Fakat osmanlı devletinin hayat kaynağı sarıh bir biçimde anti-kapitalist olan tarih yükü türkiye'ye kaldı. Türkiye'nin etrafındaki ülkeler bu yükten muaf oldukları için her aşamada avrupa ve amerika oralara musallat oluyor. Karışıklıkların sebebi bu. Türkiye başından tarih yükünü atmaya kalkışamıyor. Sakin kalışının sebebi bu.
İsmet Özel Sözleri
Bazı Ünlüler (Misafirlerin şu an baktığı)