gece modu

İncitme! İncittiğin ......

Bu sayfada Mevlana ait olan en güzel sözlerinden birini okuyacaksınız. Mevlana şöye başlamıştır: İncitme! İncittiğin yerden incinirsin....

Mevlana Sözü

Aşağıda Mevlana sözünü yazdık. Sözü beğenirseniz arkadaşlarınızla ve sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayınız ;) Umarız beğenirsiniz.
İncitme! İncittiğin yerden incinirsin. / Mevlana

Bu sözü beğendiyseniz Mevlana hayatını merak etmiş olabilirsiniz veya diğer sözlerini de (varsa) okumak isteyebilirsiniz.
Ünlülerin Bazı Sözleri (Rastgele)
Dünyadaki kötülüklerin çoğunun temelinde, başkasının varolan veya olası sorunlarını görmezden gelmek yatar, iyi niyetli yaklaşımlar da alt yapıda yetersiz ise, kötü bir niyetin ki kadar tahribata yol açabilir.
Albert Camus Sözleri
Bazen en iyi hücum güzel bir savunmadır.
Daniel Palmer Sözleri
Benden nefret ettiğini söylemiştin. Biliyorum. Birilerinden nefret etmem gerekiyordu ve hayatta en çok sevdiğim kişi sen olduğun için kabak senin başına patladı.
Gayle Forman Sözleri
Pek az insan başkalarının deneyimlerinden yararlanmayı bilecek kadar akıllıdır.
Voltaire Sözleri
Ben seni sevmek için değil, sevmenin ne demek olduğunu bil diye sevdim!
Şemsi Tebrizi Sözleri
Kıskançlık, bir bakıma yerinde ve makul bir şeydir. Çünkü bizim olan veya bizim olduğunu sandığımız bir şeyi muhafaza arzusundan başka bir gayesi yoktur; halbuki haset, başkalarının iyiliğine tahammül edemeyen bir kudurganlıktır.
Francois de La Rochefoucauld Sözleri
Bu hayatın en büyük trajedilerinden biri; bir şeyler hep değişir.
Gregory House Sözleri
İlim öğrenmek, nafile ibadetten üstündür.
İmam Şafii Sözleri
Aşk, senin hayatında dönüştürücü bir güç haline gelebilir. Ama sadece bir rol yaparsan, seni zenginleştirmeyecektir. Aslında, bunun tersine seni daha da yoksullaştıracaktır. Eğer bir adamı ya da kadını, gerçekten sevmeden öyleymiş gibi yaparak seversen, bu aşk boşunadır. Bütün hayatın zehirlenebilir. Her aşık olduğunda, bu kurnazlık orda olacaktır; senin kanında, varlığında dolaşacaktır. Ve en baştan, bunun oyun olduğunu bilirsin. Kimseyle yakınlaşmasın ve her yakınlık bir acıya çıkmadır. Sannyas ise en yüksek yakınlaşmadır. Kurnazlık yapamazsın. Ve eğer yaparsan, yalnızca kendini aldatırsın.
Osho Sözleri
Eğer bir şey yazılabiliyor veya düşünülebiliyorsa, filme çekilebilir.
Stanley Kubrick Sözleri
Bazı Ünlüler (Misafirlerin şu an baktığı)