gece modu

Senin dünyaya bakan pe......

Bu sayfada Mevlana ait olan en güzel sözlerinden birini okuyacaksınız. Mevlana şöye başlamıştır: Senin dünyaya bakan penceren kirli ise, benim çiçeklerim sana çamur görünür....

Mevlana Sözü

Aşağıda Mevlana sözünü yazdık. Sözü beğenirseniz arkadaşlarınızla ve sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayınız ;) Umarız beğenirsiniz.
Senin dünyaya bakan penceren kirli ise, benim çiçeklerim sana çamur görünür. / Mevlana

Bu sözü beğendiyseniz Mevlana hayatını merak etmiş olabilirsiniz veya diğer sözlerini de (varsa) okumak isteyebilirsiniz.
Ünlülerin Bazı Sözleri (Rastgele)
Sık sık verilen aynı öğütten sıkılma. Çünkü bir çiviyi çakabilmek için defalarca vurmak gerekir.
Mevlana Sözleri
Hâsâ ben ölümden korkmuyorum. Çünkü ben müslümanım. Her müslümana yakışan da ölümü tebessümle karşılamaktır. Hakikaten ölüm ebedîyet âlemine açılan ilk perdedir. Son sözleri.
Muhammed İkbal Sözleri
Bak sana baştan söyleyeyim; kapısında durduğun bu yürek, sessizliğini yarım kalmışlıklara, öfkesini; cesaretine karşılık göremediği için korkaklara, çekingenliğini; vicdansızlara, sabrını; inandığı doğrulara, içinde taşıdığı bir nebze umudu ise; şu dünyada halen var olduğuna inandığı temiz kalmışlıklara borçlu. Ama her yürek gibi o da kör, sevince doğru ile yanlışı ayıramamakta, güvenmek için kılı kırk yarmakta, yinede aşkta şansa inanmakta. Yani durumu bundan ibaret. İnsafına, insanlığına bırakıyorum kendimi. Ya severek ihya edersin, ya da çekip gidersin.
Uğur Gökbulut Sözleri
Kişinin kendisini yenmesi içine sızmaya çalışan en küçük bir olumsuzluk ifadesine bile geçit vermemek, içindeki hiçbir alçalmaya veya hüzün kırıntısına, ne kadar önemsiz olursa olsun engel olmak demektir.
Stefano E. D'Anna Sözleri
Herkes söylemiyor, ama herkes biliyor kimin iyi insan olduğunu.
Maksim Gorki Sözleri
Ağlama! Ağlat ki, kıymetini bilsinler.
Milan Kundera Sözleri
Yalancı yalanı söyleyemeyene denir. Yalan söyleyebilen adama yalancı diyemezsin. Çünkü söyleyebilmiştir. Geçti mi filtreden?
Cem Yılmaz Sözleri
Bir intihar girişimini ihbar edecektim! Birazdan seni düşüneceğim.
Muhsin Ünlü Sözleri
Bu dünyada kendi işleriyle ilgilenmeyen çok fazla insan var. Bir sürü işgüzar...
Tess Gerritsen Sözleri
Çok bilmeli, az konuşmalı, her soruya cevap vermemelidir.
Martin Luther King Sözleri
Bazı Ünlüler (Misafirlerin şu an baktığı)