gece modu

Eğitim, bir çocuğa ......

Bu sayfada Erich Fromm ait olan en güzel sözlerinden birini okuyacaksınız. Erich Fromm şöye başlamıştır: Eğitim, bir çocuğa özel yeteneklerinin fakına varması için yardım etmektir. Eğitimin zıddı yönlendirmedir....

Erich Fromm Sözü

Aşağıda Erich Fromm sözünü yazdık. Sözü beğenirseniz arkadaşlarınızla ve sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayınız ;) Umarız beğenirsiniz.
Eğitim, bir çocuğa özel yeteneklerinin fakına varması için yardım etmektir. Eğitimin zıddı yönlendirmedir. / Erich Fromm

Bu sözü beğendiyseniz Erich Fromm hayatını merak etmiş olabilirsiniz veya diğer sözlerini de (varsa) okumak isteyebilirsiniz.
Ünlülerin Bazı Sözleri (Rastgele)
Yalnızlık, birlikte var olmanın bir biçimidir.
Martin Heidegger Sözleri
Uzun konuşanı kısa dinlemek lazım.
Farabi Sözleri
Aydınlanma, uyanış bir anda gerçekleşir. Ve kimse kimseyi uyandıramaz. Herkes kendisi hazır olduğunda uykusundan uyanacaktır.
Eddi Anter Sözleri
Bir erkek olurken kıpırdayan son yeri, kalbidir. Bir kadın olurken, dili.
George Chapman Sözleri
Yeterince insan bir yalana inanırsa, o artık yalan olmaktan çıkar.
Chuck Palahniuk Sözleri
Yükseldikçe uçma bilmeyenlere daha küçük görünürüz.
Friedrich Nietzsche Sözleri
Yürekten sevdiğin bir insan varsa, bir kişi olsun yeter, hayatın kurtulmuş demektir. O seni sevmese bile.
Haruki Murakami Sözleri
Kendini sürekli anlatmak zorunda hissetmek zor. Anlatmaktan vazgeçip içine kapanmak daha da zor. Her ikisini de yaşıyoruz. Yavaş yavaş özgüvenimiz törpüleniyor, kendimizden vazgeçiş başlıyor, dönem dönem hırs basıyor, yeni hedefler konuyor, koşuluyor yolda vazgeçiliyor. Bazen de hedefe ulaştığında asıl sorunun devam ettiğini görüyorsun. Hedef sadece seni oyalamış oluyor. Katlanma kat sayını artırıyor.
Aret Vartanyan Sözleri
Evet kendimi bir güvercinin ruh tedirginliği içinde görebilirim, ama biliyorum ki bu ülkede insanlar güvercinlere dokunmaz. Güvercinler kentin ta içlerinde, insan kalabalıklarında dahi yaşamlarını sürdürürler. Evet biraz ürkekçe ama bir o kadar da özgürce.
Hrant Dink Sözleri
Kendilerini özgür sanıyorlardı, oysa felaketler oldukça kimse asla özgür olmayacak.
Albert Camus Sözleri
Bazı Ünlüler (Misafirlerin şu an baktığı)