gece modu

Bir başkasının yanı......

Bu sayfada Richard Bach ait olan en güzel sözlerinden birini okuyacaksınız. Richard Bach şöye başlamıştır: Bir başkasının yanıtlarını dinlediğimizde o kişiyi gerçekten dinlemiyoruzdur. Onlarla konuşurken kendimizi dinliyoruz; şurası doğru, şur...

Richard Bach Sözü

Aşağıda Richard Bach sözünü yazdık. Sözü beğenirseniz arkadaşlarınızla ve sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayınız ;) Umarız beğenirsiniz.
Bir başkasının yanıtlarını dinlediğimizde o kişiyi gerçekten dinlemiyoruzdur. Onlarla konuşurken kendimizi dinliyoruz; şurası doğru, şurası saçma, burası yine doğru diyen kendimizdir. / Richard Bach

Bu sözü beğendiyseniz Richard Bach hayatını merak etmiş olabilirsiniz veya diğer sözlerini de (varsa) okumak isteyebilirsiniz.
Ünlülerin Bazı Sözleri (Rastgele)
Dostunuza bir gün düşmanınız olabilirmiş gibi davranın.
Publilius Syrus Sözleri
Susma ağacının dallarında huzur meyvesi vardır.
Arthur Schopenhauer Sözleri
Senden başka kimseyi aramadım gittiğim yerlerden..
Şükrü Erbaş Sözleri
Kalite kimse bakmadığında da doğru olanı yapmaktır.
Henry Ford Sözleri
Allah-u teala çirkin söz söyleyen, ağzı bozuk adamı sevmez.
İmam Muhammed Bakır Sözleri
Alaycı bir görünüşünüz var, ilk bakışta soğuk, sert bir adam gibi duruyorsunuz. Ama genelde acı çekmiş insanlar böyle görünmeyi yeğlerler... Aslında onlar hoşgörülü insanlardır.
Maurice Leblanc Sözleri
İnsanoğlunun gerçekten değiştirebileceği sadece kendi yüreğidir; yürek hoşgörüyle değil alçakgönüllülükle açılır. Yürekte değişim zordur, zahmetlidir, gizlidir. Genellikle yalnızlığın ve minnetsizliğin habercisidir.
Susanna Tamaro Sözleri
Yerini bilmeyene kader yerini öğretir.
Abdülkadir Geylani Sözleri
İnsan ne söylediğini bilmeli, fakat her bildiğini söylememelidir.
Namık Kemal Sözleri
İnsan hayatı aslında açılardan ibarettir; bu acıların sebebi bencil ve doymak bilmez isteklerdir; insanın bencilliği ve istekleri sona erdirilebilir; sonuçta bütün bu doymak bilmez arzu ve iştah ortadan kaldırıldığında, ulaşılan durum nirvana olarak adlandırılır. Bencillik ve isteklerden kaçışın yöntemi, "sekiz katlı asıl yol" diye adlandırılır: doğru görüş, doğru niyet, doğru konuşma, doğru hareket, doğru geçim kaynağı, doğru çaba, doğru düşünme ve doğru meditasyon.
Buda Sözleri
Bazı Ünlüler (Misafirlerin şu an baktığı)