gece modu

İnsanı bedenen ameliy......

Bu sayfada Özdemir Asaf ait olan en güzel sözlerinden birini okuyacaksınız. Özdemir Asaf şöye başlamıştır: İnsanı bedenen ameliyat etmek için bayıltmak gerekir, ruhen ameliyat etmek içinse ayıltmak....

Özdemir Asaf Sözü

Aşağıda Özdemir Asaf sözünü yazdık. Sözü beğenirseniz arkadaşlarınızla ve sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayınız ;) Umarız beğenirsiniz.
İnsanı bedenen ameliyat etmek için bayıltmak gerekir, ruhen ameliyat etmek içinse ayıltmak. / Özdemir Asaf

Bu sözü beğendiyseniz Özdemir Asaf hayatını merak etmiş olabilirsiniz veya diğer sözlerini de (varsa) okumak isteyebilirsiniz.
Ünlülerin Bazı Sözleri (Rastgele)
İnsanın mevcut halinin en önemli özelliklerinden biri, kendini bilmemesidir.
Peter Demianovich Ouspensky Sözleri
Çağlar boyu harcanan tüm çabalar, tüm adanmışlıklar, tüm esinlenmeler, insan dehasının tüm parıltısı, güneş sisteminin engin ölümünde tükenmeye yazgılıdır, ve ... insanlığın başarılarının tüm anıtları kaçınılmaz olarak yıkılıp giden bir evrenin enkazı altında kalmak zorundadır; bütün bunlar, tartışmasız olmasa bile o denli kesindir ki, bunları yadsıyan bir felsefenin ayakta kalma umudu yoktur. Ruhun barınağı bundan böyle, yalnızca bu gerçekler çerçevesinde, yalnızca bu amansız umutsuzluğun sarsılmaz temeli üzerinde güvenle inşa edilebilir.
Bertrand Russell Sözleri
Bir avuç toprak, biraz. da suyum ben. Neyimle övüneyim, işte buyum ben.
Yunus Emre Sözleri
Hal ve hareketlerine kendin karar ver, başkalarının seni yönetmesine izin verme.
H. Jackson Brown Sözleri
Mutlu bir hayat, kendi doğasıyla uyum içinde olan bir hayattır.
Lucius Annaeus Seneca Sözleri
Vatanın bağrına düşman dayamış hançerini; yok mudur kurtaracak bahtı kara mâderini? Atatürk'ün bu soruya cevabı: vatanın bağrına düşman dayasın hançerini; bulunur kurtaracak baht-i kara mâderini!
Namık Kemal Sözleri
Bir insan hayranlık duyup sevebildiği sürece sonsuza kadar genç demektir.
Pablo Casals Sözleri
Beni ağlatmak elinizdeydi ama gözyaşlarımı durdurmak artık elinizde değil. O kadar güçlü değilsiniz.
İvan Gonçarov Sözleri
İster birey, ister toplum düzeyinde olsun, bir millete aidiyet o milletin yaşadığı maddi coğrafyada 'bulunmak' değildir; tersine bir millete ait olmak demek, o milletin kavram - örgüsüne mensup olmak demektir. 'Anlam-daş' olamayan bireyler, 'vatandaş', 'yurttaş', hatta 'dildaş' olsalar bile 'bir-millet' olamazlar; olsa olsa 'çıkar-daş' olabilirler.
İhsan Fazlıoğlu Sözleri
Nezaket, düşman edinmeden taşı gediğine koyma sanatıdır.
Isaac Newton Sözleri
Bazı Ünlüler (Misafirlerin şu an baktığı)