gece modu

Yüz kişinin içinde a......

Bu sayfada Mevlana ait olan en güzel sözlerinden birini okuyacaksınız. Mevlana şöye başlamıştır: Yüz kişinin içinde aşık, gökte yıldızlar arasında parıldayan ay gibi belli olur....

Mevlana Sözü

Aşağıda Mevlana sözünü yazdık. Sözü beğenirseniz arkadaşlarınızla ve sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayınız ;) Umarız beğenirsiniz.
Yüz kişinin içinde aşık, gökte yıldızlar arasında parıldayan ay gibi belli olur. / Mevlana

Bu sözü beğendiyseniz Mevlana hayatını merak etmiş olabilirsiniz veya diğer sözlerini de (varsa) okumak isteyebilirsiniz.
Ünlülerin Bazı Sözleri (Rastgele)
Açlığın dini olmaz, yoksulluğun vatanı.
Hasan Hüseyin Korkmazgil Sözleri
Bir insanı anlamak için onu sevmek gerekir. Peki ama sevmek için ne gerekir? İşte tam bu noktada nedensizliğin arsız kuşları üzerinize pisler. Ciddiyim, bir de bakmışsınız, seviyorsunuz. Biri çıkar karşınıza, balkon yıkamanın çok güzel bir şey olduğunu söyler, seversiniz.
Barış Bıçakçı Sözleri
Aşkın hikayesini, durmaksızın feryat eden bülbüle değil; Sessiz sedasız can veren pervanelere sor.
Mevlana Sözleri
Yabancı diyar yoktur; yabancı olan sadece yolcudur.
Robert Louis Stevenson Sözleri
Vatan için mastürbasyon vakti
Eren Ali Gül Sözleri
ALLAH sadece kalbi verir. İçini sen doldurursun!
Şemsi Tebrizi Sözleri
İki tür insan var: yapılması gerekenleri ancak söylenince yapanlar ve kendi vicdanlarının sesiyle yapanlar. Çevrenizde hangisi çoğunlukta?
Doğan Cüceloğlu Sözleri
Ben bu saatten sonra ders almam, ders veririm.
Fatih Terim Sözleri
Şiir çaredir bir bakıma ölüme. Özellikle de son dize ve her şeye çengel atan kafiye.
Barış Bıçakçı Sözleri
İnsanların bir zamanlar çok istediği bir şeyden, bir anda vazgeçebileceğini gördüm.Yelkenlerini rüzgarın yönüne göre açan çıkarcıları, vefayı unutup yarı yolda bırakıp kaçan korkakları, ağızlarından bir tek doğru söz çıkmayan yalancıları ve insanların mutluluğunu kıskanıp yuvalar bozan alçakları da gördüm. Ama şu bozuk düzene inat, kaybedeceklerini ve yalnız kalacaklarını bile bile doğru yoldan ayrılmayan, sevdikleri için her türlü zorluğa göğüs gerip katlanan, kendi kayıplarına aldırmadan onlar için direnen insanlar gibisini görmedim şu hayatta. Sevdiklerini mutlu yaşatmak için, bu dünyada sadece nefes alanlara; selam olsun.
Uğur Gökbulut Sözleri
Bazı Ünlüler (Misafirlerin şu an baktığı)