gece modu

O beden testisi ab-ı h......

Bu sayfada Mevlana ait olan en güzel sözlerinden birini okuyacaksınız. Mevlana şöye başlamıştır: O beden testisi ab-ı hayatla dopdolu, bu beden testisi ise ölüm zehiri ile. İçindekine bakarsan padişahsın, kabına bakarsan yolu yitirdin....

Mevlana Sözü

Aşağıda Mevlana sözünü yazdık. Sözü beğenirseniz arkadaşlarınızla ve sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayınız ;) Umarız beğenirsiniz.
O beden testisi ab-ı hayatla dopdolu, bu beden testisi ise ölüm zehiri ile. İçindekine bakarsan padişahsın, kabına bakarsan yolu yitirdin. / Mevlana

Bu sözü beğendiyseniz Mevlana hayatını merak etmiş olabilirsiniz veya diğer sözlerini de (varsa) okumak isteyebilirsiniz.
Ünlülerin Bazı Sözleri (Rastgele)
Gözlerimden dökülen yaş denizi ıslatıyor. Sevda kilim, hasret nakış, gönül derdi dokuyor. Çatlayası deli yürek 'sen sen' diye atıyor. Oy gece gözlüm oy, İstanbul seni kokuyor.
Serdar Tuncer Sözleri
Post-modernizm aydın düşmanlığıdır. Cehalete övgü'dür. İnsanlığın düşünce planındaki kazanımlarına karşı bir hunhar savaştır.
Yalçın Küçük Sözleri
Her şey hakkında yargıya varamazsınız. Acının da kendine göre hakları vardır.
Albert Camus Sözleri
Bazı insanlar vardır, eğer bir şeyi zaten bilmiyorlarsa, onlara anlatamazsınız.
Louis Armstrong Sözleri
Erkeksiz bir kadın, bisikletsiz bir balığa benzer.
Gloria Steinem Sözleri
Hayallerinin pesinden koş, bir gün mutlaka yorulacaklardır.
Paul Auster Sözleri
Ağlamak iyi geldi, gözyaşlarının yüreği yatıştıran bir sihri olmalıydı. Ağladıkça açıldım, ağladıkça rahatladım, ağladıkça yapmam gerekeni hatırladım.
Ahmet Ümit Sözleri
İlerleme kelimesini özellikle kullanıyorum; zira Türkiye son on yılda hızlı bir net ilerleme rekoru kırmakla kalmamış, aynı zamanda 1990'larda bu temel üzerinde yükselmeye muktedir olduğuna dair her türlü belirtiyi ortaya koymuştur. Başka bir deyişle, sürdürdüğü başarısı ile yirmi birinci yüzyıla dünyanın en başarılı ve gelecek vaat eden orta çaplı ülkelerden birisi olarak girecektir.
Paul Henze Sözleri
Yaprak ağaçtan düşünce, rüzgarın oyuncağı olurmuş.
Cemil Meriç Sözleri
Sen kendini YOK sayarsan, Kimse seni VAR saymaz.
Cavit Çağ Sözleri
Bazı Ünlüler (Misafirlerin şu an baktığı)