gece modu

Sen diri oldukça ölü......

Bu sayfada Mevlana ait olan en güzel sözlerinden birini okuyacaksınız. Mevlana şöye başlamıştır: Sen diri oldukça ölü yıkayıcı seni yıkar mı hiç?...

Mevlana Sözü

Aşağıda Mevlana sözünü yazdık. Sözü beğenirseniz arkadaşlarınızla ve sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayınız ;) Umarız beğenirsiniz.
Sen diri oldukça ölü yıkayıcı seni yıkar mı hiç? / Mevlana

Bu sözü beğendiyseniz Mevlana hayatını merak etmiş olabilirsiniz veya diğer sözlerini de (varsa) okumak isteyebilirsiniz.
Ünlülerin Bazı Sözleri (Rastgele)
Cömertliğin üç belirtisi vardır: Sözünün eri olmak, gereksiz yere övünmemek ve sorgusuz sualsiz bağışlamaktır.
İmmanuel Kant Sözleri
Ekmek uğrunda yapılan savaşlar, hayatın devamı için vazgeçilmez değerdir. Ama insanın biricik hedefi ve yaratılış gayesi değildir.
Hasan Nail Canat Sözleri
Gerçek güzellik yüzün biçimi ile değil, içten gelip yüzü aydınlatan ışıkla ilgilidir.
Osho Sözleri
Benden eğerimi isteyin vereyim, atımı isteyin vereyim, çadırımı isteyin vereyim, fakat vatanımdan hiç kimse bir karış toprak istemesin vermem, veremem.
Mete Han Sözleri
Ne olur böyle gitme sevdiğim 'eksilirim'.
Mesud Topal Sözleri
Eğer bir bireyi anlamak istiyorsam, ortalama insan hakkındaki tüm bilimsel bilgileri bir yana atıp, tüm teorileri gözardı ederek tümüyle yeni ve ön yargısız bir tavır benimsemek zorundayım.
Carl Gustav Jung Sözleri
Güzellikle faziletin birleşmesi nadirdir.
Juvenal Sözleri
Sevdin mi Mecnun gibi sevip düşme çöle Sevdin mi Ferhat gibi sev hiç olmazsa; git dağ del, su getir köyüne de aşkın bir işe yarasın...
Erdal Demirkıran Sözleri
Hayır, ben değil, bir başkası çekiyor acıyı. Böylesine dayanamazdım ben. Ve kara çarşaflar örtüyor Örtüyor başa gelenleri. Ve gece fenerlerini de götürüyorlar... Gece. Zifiri gece.
Anna Ahmatova Sözleri
Kadınların gücünden korkan erkeklerden nefret ediyorum.
Anais Nin Sözleri
Bazı Ünlüler (Misafirlerin şu an baktığı)