gece modu

Sual de bilgiden doğar......

Bu sayfada Mevlana ait olan en güzel sözlerinden birini okuyacaksınız. Mevlana şöye başlamıştır: Sual de bilgiden doğar, cevap da....

Mevlana Sözü

Aşağıda Mevlana sözünü yazdık. Sözü beğenirseniz arkadaşlarınızla ve sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayınız ;) Umarız beğenirsiniz.
Sual de bilgiden doğar, cevap da. / Mevlana

Bu sözü beğendiyseniz Mevlana hayatını merak etmiş olabilirsiniz veya diğer sözlerini de (varsa) okumak isteyebilirsiniz.
Ünlülerin Bazı Sözleri (Rastgele)
Geçmişini bilmeyen, geleceğini de bilemez.
Şeyh Edebali Sözleri
Öfke, her şerrin anahtarıdır.
İmam Hasan Askeri Sözleri
Liberalizm ayağına işgal ediliyoruz kimsenin haberi yok.
Önder Sav Sözleri
Sabretme sanatını öğrenin. Bu disiplini, bir hedefin sonucu konusunda endişelendiğinizde, düşüncelerinize uygulayın. Sabırsızlık; endişe, korku, cesaretsizlik ve başarısızlığı besler. Sabır; güven, kararlılık ve aklı başında bir görüntü yaratır, ki bu insanı sonunda başarıya götürür.
Bryan Adams Sözleri
Daha çok insan olduğumuzda, en az insanlıktan bahsedeceğiz.
Eren Ali Gül Sözleri
Kendi huzurum için bütün dünyayı beş paraya satarım ben. Beni kıyametin kopmasıyla çaysız kalmam arasında bir seçime zorlasalar, dünyanın batmasını umursamaz, çayımdan vazgeçmeyeceğimi haykırırdım.
Dostoyevski Sözleri
Cihadın en faziletlisi zalim sültan katında hakkı söylemektir.
Hz Muhammed Sözleri
Çağımız mutlakın ve dünya gücünün peşine düşmüş, dünyayı sonuna dek yaşamadan değiştirmek, onu daha anlamadan düzenlemek istiyor; ne derse desin, kaçıyor bu dünyadan.
Albert Camus Sözleri
Ben sana hiçbir ahlaki öğretiden bahsetmiyorum. Ahlak kendiliğinden ortaya çıkan bir şey olmalı. Benim sana öğrettiğim şey doğrudan kendi varlığının deneyimlenmesi. Daha sessiz; daha huzurlu; daha sakin olduğunda, kendi bilincini anlamaya başladığında, içsel varlığın gitgide daha merkezlendiğinde eylemlerin ahlakını yansıtmaya başlar. O, senin yapmak için karar verdiğin bir şey olmaz.
Osho Sözleri
Açıklama yapmaktan daha büyük bir zaman israfı olamaz.
Benjamin Disraeli Sözleri
Bazı Ünlüler (Misafirlerin şu an baktığı)