gece modu

Sevdiğini mertçe seve......

Bu sayfada Mevlana ait olan en güzel sözlerinden birini okuyacaksınız. Mevlana şöye başlamıştır: Sevdiğini mertçe seven kişi, pervane gibi özler ateşi. Sevip de yanmaktan korkanın, 'masal anlatmaktır' bütün işi....

Mevlana Sözü

Aşağıda Mevlana sözünü yazdık. Sözü beğenirseniz arkadaşlarınızla ve sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayınız ;) Umarız beğenirsiniz.
Sevdiğini mertçe seven kişi, pervane gibi özler ateşi. Sevip de yanmaktan korkanın, 'masal anlatmaktır' bütün işi. / Mevlana

Bu sözü beğendiyseniz Mevlana hayatını merak etmiş olabilirsiniz veya diğer sözlerini de (varsa) okumak isteyebilirsiniz.
Ünlülerin Bazı Sözleri (Rastgele)
Ölümden sonra da hayat varmış... Yaşıyorum. Sağ ol sevgilim...
Son Cengiz Aydın Sözleri
Unutmak değil, anımsamak güçsüz düşürüyor.
Şükrü Erbaş Sözleri
Hayattaki tek pişmanlığım,başka biri olmamam.
Woody Allen Sözleri
Bitti diye ağlamayın. Oldu diye gülümseyin.
Dr. Seuss Sözleri
Cehennemi hayal edin: acı çığlıklar, kan nehirleri, iç organlar ve kan, parçalanmış vücut kısımları ve hala canlıyken hisleri taşlaşmış sadistler tarafından kesilip parçalanan canlılar. Mezbahaların dünyasına hoş geldiniz; ama uyaralım: her şey hayal ettiğinizden çok daha kötü. Sistem maksimum hız ve maksimum yeterlik peşindedir, burada amaç hayvanlara, işçilere ya da halkın sağlığına önem vermek değil, kazanç elde etmektir. Mezbahalardaki hayvanlar bilinçleri yerindeyken zincire asılır, burun ya da anüslerinden kancalara takılır, yukarı kaldırılır, kanı akıtılır, parçalara ayrılır, derileri sökülür, kaynar suya atılırlar. Hayvanlar ölmeden önce mezbahanın içinde yarım millik bir yol gider, on dakikalık elektriktro şok verilir, dövülür ve nihayetinde tamamen ölmeden de adım adım parçalara ayrılırlar.
Steve Best Sözleri
Yalan, ciddi bir hafıza ister; en büyük hafıza ise tarihtir.
Erdal Demirkıran Sözleri
Biliyor musun, hoyratlık değil de incelik yakıyor canımı.
Şükrü Erbaş Sözleri
Ruh politik bir anatominin sonucu ve aracıdır; ruh bedenin hapishanesidir.
Michel Foucault Sözleri
Ben odunu aday göstersem milletvekili seçtiririm.
Adnan Menderes Sözleri
Binlerce sözcük yapamaz bir tek gerçeğin bırakacağı şeyi.
Henrik Ibsen Sözleri
Bazı Ünlüler (Misafirlerin şu an baktığı)