gece modu

Bencillik, gözüne tak......

Bu sayfada Mevlana ait olan en güzel sözlerinden birini okuyacaksınız. Mevlana şöye başlamıştır: Bencillik, gözüne takılmış ayna gibidir. O gözler nereye bakarsa baksın kendinden başka birini görmez....

Mevlana Sözü

Aşağıda Mevlana sözünü yazdık. Sözü beğenirseniz arkadaşlarınızla ve sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayınız ;) Umarız beğenirsiniz.
Bencillik, gözüne takılmış ayna gibidir. O gözler nereye bakarsa baksın kendinden başka birini görmez. / Mevlana

Bu sözü beğendiyseniz Mevlana hayatını merak etmiş olabilirsiniz veya diğer sözlerini de (varsa) okumak isteyebilirsiniz.
Ünlülerin Bazı Sözleri (Rastgele)
Kim kazanmazsa bu dünyada bir ekmek parası, dostunun yüz karası, düşmanının maskarası.
Mehmet Akif Ersoy Sözleri
Bilginin kendisinde büyük bir kudret vardır.
Francis Bacon Sözleri
Ekmeğe zam, tuza zam; doğruyu söyleyene dam.
Can Yücel Sözleri
Acı, hissettiğim an kayboluyor ve yerini başka bir yerdeki acı alıyordu.
Virginia Boecker Sözleri
Kendi savaşınızı açmalısınız, kendi düşüncelerinizin uğruna. Düşünceleriniz yenilse bile, dürüstlüğünüz zafer çığlıkları atmalıdır bunun için.
Friedrich Nietzsche Sözleri
Niçin zavallı olmak zorunda olduğunuzu düşünüyorsunuz? Böyle bir tahmin ancak kendini doğrulayan bir keha­net olarak işlev görebilir.
David Burns Sözleri
Sevgi bin kilometre ötede bile olsa gelir dokunur bize.
Kazım Koyuncu Sözleri
Her ayrılığın tokat gibi. samardan anlamaz bu kalp. Kaç kere oldum hatırlamıyorum bile. Yalnızlık beni sallayamaz, düşer kalkarım..
Ceyhun Yılmaz Sözleri
Ruhunu ekmek parasına satanlardan olmayacağım.
Sabahattin Ali Sözleri
Felsefe halkın hoşuna gidecek bir oyun değildir, gösteri olsun diye de tasarlanmamıştır. Kendini sözlerde değil, eylemlerde gösterir. Günleri biraz hoş geçirmeye, boş vakitlerin sıkıntısını gidermeye bakmaz. Ruhu yoğurup biçimlendirir, hayatı düzene oturtur, davranışlara çeki düzen verir, yapılması ve yapılmaması gerekenleri gösterir, yaşamın dümeninde oturur ve belirsizlikler içinde dalgalanan insanlara kılavuz olur. Felsefe olmadan hiç kimse korkusuzca yaşayamaz, hiç kimse güvende olamaz. Günün her saati akıl almamızı gerektiren binlerce olaya gebedir ve bu aklı bize verebilecek tek merci felsefedir.
Lucius Annaeus Seneca Sözleri
Bazı Ünlüler (Misafirlerin şu an baktığı)