gece modu

Mum olmak kolay değild......

Bu sayfada Mevlana ait olan en güzel sözlerinden birini okuyacaksınız. Mevlana şöye başlamıştır: Mum olmak kolay değildir. Işık saçmak için önce yanmak gerek....

Mevlana Sözü

Aşağıda Mevlana sözünü yazdık. Sözü beğenirseniz arkadaşlarınızla ve sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayınız ;) Umarız beğenirsiniz.
Mum olmak kolay değildir. Işık saçmak için önce yanmak gerek. / Mevlana

Bu sözü beğendiyseniz Mevlana hayatını merak etmiş olabilirsiniz veya diğer sözlerini de (varsa) okumak isteyebilirsiniz.
Ünlülerin Bazı Sözleri (Rastgele)
Harikaları aceleye getirerek berbat etme!
J. R. R. Tolkien Sözleri
Nöbet sende diye aldanma sakin, zannetme bakidir devranın senin! Bir gün bizim köye yolun düşerse, boynuna asılır fermanın senin!
Necip Fazıl Kısakürek Sözleri
Her zaman yemeğimi kurallarım ile uyumlu yaptım ve sağlığım her zaman mükemmeldi.
Casanova Sözleri
İnsan, başka omuzlardaki yükü azalttığı kadar insandır.
Servet Saygınoğlu Sözleri
İslam ile mizan etmek şartıyla, kendi milliyetini hatta kendi ırkını beğenmeye bir mani yoktur. Çünkü insan psikolojisi, halet-i ruhiyesi bunu gerektirir. Hiç kimse kendi çocuğunu sevdiği kadar, komşusunun çocuğunu sevemez. Nitekim, Peygamber Efendimiz bile şefaat hakkını öncelikle kendi kabilesi olan Kureyşliler için kullacağını söylemiştir.
Kadir Mısıroğlu Sözleri
İçerik biçimden önce geliyorsa, orada bir kabalık söz konusudur. Biçim içeriğe ağır basıyorsa, orada bir yüzeysellik vardır. İçerik ve biçim arasında bir denge varsa, orada bir seçkinlik söz konusudur.
Konfüçyus Sözleri
Dinlemeyi öğren. Fırsat bazen kapıyı hafifçe çalar.
H. Jackson Brown Sözleri
Çünkü biliyor ki, insan kendine ait olmayan bir şeyi istediği için kıskanır. Ve sahip olduğu bir şeyi kaybettiği için kederlenir.
Jodi Picoult Sözleri
Açıktan iblis'e lanet edip de gizlice ona itaat edenlerden olma.
Ömer Bin Abdülaziz Sözleri
Mutluluk ve mutsuzluk son sınırlarını bilmediğimiz iki durumdur.
John Locke Sözleri
Bazı Ünlüler (Misafirlerin şu an baktığı)