gece modu

En son ölüm gelir,yin......

Bu sayfada Mevlana ait olan en güzel sözlerinden birini okuyacaksınız. Mevlana şöye başlamıştır: En son ölüm gelir,yine de erken deriz....

Mevlana Sözü

Aşağıda Mevlana sözünü yazdık. Sözü beğenirseniz arkadaşlarınızla ve sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayınız ;) Umarız beğenirsiniz.
En son ölüm gelir,yine de erken deriz. / Mevlana

Bu sözü beğendiyseniz Mevlana hayatını merak etmiş olabilirsiniz veya diğer sözlerini de (varsa) okumak isteyebilirsiniz.
Ünlülerin Bazı Sözleri (Rastgele)
İmanı sarsmak, ilmi sarsmaktan daha zordur.
Hitler Sözleri
Affedince yorulur insan, yalnız kaldığında birde. Ama insanı en çok yoran şey hayal kurmaktır, olmayacağını bildiği halde.
Cengiz Aytmatov Sözleri
Aşk koruyabilir bir tek, kaldıysa eğer hâlâ masumiyetimizi.
Sezen Aksu Sözleri
Gezginin biri yürüdüğü uzun yolun ardından bulduğu bir ağaç gölgesine oturur ve açtır, 'şurada biraz yiyecek olsaydı yerdim' diye düşünür ve birden orada yiyecek belirir. Aç olduğu için hiç sorgulamadan bir güzel yer. Sonra uykusu gelir 'şurada bir yatak olsaydı uyurdum'diye düşünür ve yatak belirir.fakat yatarken adamın içini bir düşünce kaplar. 'neler oluyor etrafta kimse yok ama yiyecek dedim geldi, yatak dedim geldi,şimdi hayaletler gelip beni yiyecek' diye düşünür. Ve hayaletler gelip onu yer. hayatta kural aynıdır. Hayaletleri düşünürsen ortaya çıkacaklardır. düşündüğün şeyi göreceksin: düşmanları düşünürsen onları yaratacaksın, dostları düşünürsen onlar belirecek. Seversen dört bir yanında sevgi belirir; nefret edersen nefret belirir. Düşündüğün herşey mutlaka başına gelecektir.
Osho Sözleri
Okumadığın gün, karanlıktasın.
Nuri Pakdil Sözleri
İçimdeki boşluğa düş. Ben tutarım seni.
Kahraman Tazeoğlu Sözleri
Eşek alım olmaz şu taşımakla tekkeye, insan adam olmaz gitmek ile mekkeye.
Ziya Paşa Sözleri
Her yağmur damlasıyla doğada ağlayan, ıskalanmış hayatımdır... Günün hüznünü boş yere toprağa akıtan damla damla, sağanak sağanak yağmurda bendeki belirsizlikten bir şeyler var.
Fernando Pessoa Sözleri
Bir insanın gerçek kimliğini ancak kavga ederken görürsünüz. Çünkü kavga, kişinin maskesiz, yalın halidir.
Servet Saygınoğlu Sözleri
Abartıyorum çünkü anlaşılmak istiyorum.
Franz Kafka Sözleri
Bazı Ünlüler (Misafirlerin şu an baktığı)