gece modu

Ben hem hamım, hem kav......

Bu sayfada Mevlana ait olan en güzel sözlerinden birini okuyacaksınız. Mevlana şöye başlamıştır: Ben hem hamım, hem kavrulmuş kebap olmuşum. Hem gülmedeyim, hem ağlıyorum. Alemi de hayretlere salmışım, kendim de hayretteyim. Vuslat içind...

Mevlana Sözü

Aşağıda Mevlana sözünü yazdık. Sözü beğenirseniz arkadaşlarınızla ve sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayınız ;) Umarız beğenirsiniz.
Ben hem hamım, hem kavrulmuş kebap olmuşum. Hem gülmedeyim, hem ağlıyorum. Alemi de hayretlere salmışım, kendim de hayretteyim. Vuslat içinde ayrılığa düşmüşüm ben. / Mevlana

Bu sözü beğendiyseniz Mevlana hayatını merak etmiş olabilirsiniz veya diğer sözlerini de (varsa) okumak isteyebilirsiniz.
Ünlülerin Bazı Sözleri (Rastgele)
Ben kendi işimi yapayım, sen de kendininkini. Bu dünyaya senin beklentilerini karşılamak üzere gelmedim. Sen de benimkileri karşılamak zorunda değilsin. Sen sensin, ben de ben. Eğer şans eseri birbirimizi bulduysak, şanslıyız. Eğer bulamazsak, bunun için yapacak bir şey yok.
Fritz Perls Sözleri
İnsanın kaderi insandır.
Bertolt Brecht Sözleri
Arzuların engellenmesi düşünceyi doğururken, doyurulması yok eder.
Tahir Musa Ceylan Sözleri
Tecrübe yediğimiz kazıkların bileşkesidir.
James Thurber Sözleri
Yaşam geriye bakarak anlaşılır, ileriye bakarak yaşanır.
J. Keth Moorhead Sözleri
Şöyle uzakta durup baktığım zaman, insana inanmayanların önderliğinde giden insan yığınlarında, bana son derece dokunan bir şey var.
Walt Whitman Sözleri
Medeniyetler arası çatışmadan bahsedenler, tehlikeli gidişi desteklemektedir.
Bülent Arınç Sözleri
Sen benim görmek için, bakmaya bile gerek duymadığım ezberimsin.
Kahraman Tazeoğlu Sözleri
Yabancı' saçmanın karşısındaki insanın çıplaklığını gösterir.
Albert Camus Sözleri
Başımda ağaran saçların ortaya çıkmasıyla, nefsimin ateşi sönüp gitti. Başımda beyaz saçların yanmasıyla, benim gecem oldu. (çünkü bunlar, ölümün habercileri idi.) İhtiyarlığın habercileri yanaklarıma indikten sonra, ben nasıl rahat yaşarım, insanın ömrünün en iyi kısmı, ihtiyarlıktan öncekidir. Halbuki, gençliği yok olan bir nefs, yok olmuş demektir, insanın rengi sararıp, saçları ağardığı zaman, güzel ve tatlı günleri de, o güzellik ve tatlılığını kaybeder. Yeryüzünde büyüklenerek yürüme. Çünkü, bir müddet sonra bu yer, seni de içine çekip alacaktır.
İmam Şafii Sözleri
Bazı Ünlüler (Misafirlerin şu an baktığı)