Protagoras Sözleri

Bu sayfada 8 adet Protagoras söylediği en güzel sözleri okuyabilirsiniz. Okuduğunuz Protagoras alıntılarının beğendiklerinizi arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Bu kısımda Protagoras sözleri ve alıntıları bulunmaktadır. Eğer bu sayfada herhangi bir Protagoras alıntısında hata olduğunu düşünüyorsanız, çekinmeden bizimle irtiabata geçiniz.
Protagoras Sözleri ( 8 adet )
Her şey, insana nasıl görünüyorsa öyledir. Rüzgar, üşüyen için soğuktur, üşümeyen içinse soğuk değildir. / Protagoras
İnsanın bilebileceği tek şey olan kendisiyle yetinmelidir. / Protagoras
İnsanlar bir araya gelip şehirler kurmak, kendilerini güvenlik şemsiyesi altına almak istemişler, ama siyaset sanatına sahip olmadıklarından birbirlerine kötülük edip dağılmışlar. Bunun üzerine tanrı zeus, şehirlerde kural yerine geçmesi ve insanları dostluk bağlarıyla birbirlerine bağlaması için esası adalet,doğruluk ve utanma olan siyaseti göndermiş ve siyaset sanatı tüm insanlar arasında eşit olarak pay edilmiş. / Protagoras
İnsan her şeyin ölçüsüdür. / Protagoras
Rüzgar üşüyen için soğuk üşümeyen için soğuk değildir. / Protagoras
Her şey herkese nasıl görünüyorsa öyledir. / Protagoras
Çok derine inilmezse, ruhta eğitim fışkırmaz. / Protagoras
Ey insanlar, günahkar besinlerle bedenlerinizin kutsallığını kirletmey bir son verin. ekinlerimiz var , dallarda bütün ağırlıklarıyla sarkan elmalarımız var; bağlarda olgun üzümlerimiz var; kimileri ateşte de pişirilebilen lezzetli bitkilerimiz ve otlerimiz / Protagoras
Yorumlar ( 3 Adet ) 💬
ÖzgürÖzgür
Kesin bilgiler vardır. birde kesin olmayan bilgiler vardır. Ortaya çıkartılmış deliller ile hakimlerin sanık hakkındaki hükmü gibi. Bilimsel sonuçlar gibi. Mesela Teolojik mitolojik efsaneler hem kesin değildir. Hem de yalandır. Masaldır. Bunun gibi Bu kesinlik somut şeyler için kullanılamaz. Kurgusal anlatılar için söylenmiş bir söz gibi duruyor. Fakat daha çok bunu bilimde şüphe uyandırmak için kasıtlı söyletiliyor. Yaymayalım derken zaten yalan yayılıyor ve havada kapış kapış gidiyor alıcısı çok fakat gerçek bilginin özgürlüğün barışın tarafı pek az bu da yalanın ne kadar cazip kolay bir şey olduğunu ortaya kor . Düşünmek ise ağır bir işçiliktir oradan kacan insanlar güce ve yalana daha meyillidirler.
Bir şey soracağım:Bir şey soracağım:
kesin bilgi diye bir şey yoktur. Yaymayalım. ?Protagoras
Diye bir sözü varmı?
Admin: Protagoras wikipedi sayfasında mevcut. Daha fazla detay için bizimle mail yoluyla irtibata geçebilirsiniz.
HayderHayder
ne güzel sözler bunlar
Misafirlerin Şu Anda Baktığı Ünlüler
0💬
Ken Kesey Ken Kesey
2💬
Sokrates Sokrates