gece modu

Nasreddin Hoca Sözleri

Nasreddin Hoca söylediği en güzel sözler. Nasreddin Hoca yazdığı veya söylediği sözleri bu sayfada okuyabilir ve beğendiklerinizi arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Damdan düşenin halini, damdan düşen bilir. / Nasreddin Hoca
Paylaş
Düşmeseydim zaten inecektim. / Nasreddin Hoca
Paylaş
Ben neredeysem dünyanın ortası orasıdır. / Nasreddin Hoca
Paylaş
Nasreddin hoca'ya dert yanıyorlar: yahu hoca senin karın çok geziyor. Hoca: .. Olur mu canım? O kadar gezse arada bir bizim eve de uğrardı. / Nasreddin Hoca
Paylaş
Ye kürküm ye! / Nasreddin Hoca
Paylaş
Parayı veren düdüğü çalar. / Nasreddin Hoca
Paylaş
El elin eşeğini şarkı söyleyerek arar. / Nasreddin Hoca
Paylaş
Yapılan Yorumlar [1 adet]
ÖSA:
anlamlı düşündürücü
Bazı Ünlüler (Misafirlerin şu an baktığı)
Ünlülerin Bazı Sözleri (Rastgele)
Az olun, fakat hakiki olun. Bir gün kendi kapınızı çalacak yüzünüz olsun.
Murathan Mungan Sözleri
Küçük insanlar dengini, büyük insanlar kendini arar.
Yunus Emre Sözleri
Savaş ya da anlaşmaya başlamadan önce, tüm olasılıkları gözönüne almak akılılıktır. Bunları iyice düşünün. Hareketlerinizin doğuracağı sonuçları gözden geçirin. Böylece en kötü duruma hazırlıklı olursunuz.
Attila Sözleri
Sözcüklerden asla yeterince sakınmayız, öyle zararsız gibi durur sözcükler, tehlikeli bir halleri falan yoktur elbette, hava cıva, ağızdan çıkan birtakım sesler, etliye sütlüye karışmayan, kulaktan girip beynin o kocaman gevşek gri dokusunun müthiş sıkıntısı tarafından kolayca emilebilen. Onlardan sakınmayız, sözcüklerden, felaketler de öyle gelir zaten. Öyle sözcükler vardır ki, diğerlerinin arasına gizlenmiş taşa benzerler. Onlara öyle özel bir aşinalığınız da yoktur, oysa bir anda sahip olduğunuz hayatı, hem de tümünü birden, allak bullak ederler, hem zayıf hem de güçlü yönlerini. İşte o zaman da paniğe kapılırsınız. Çığ düşmüştür tepenize. Duyguların üzerinde sallanırsınız, öylesine, idam sehpasında gibi.
Louis Ferdinand Celine Sözleri
Unutmayın ki, dünyada en korkunç şey, ümidi kaybetmektir.
Sabahattin Ali Sözleri
İslam'da 'fundamentalizm var mı, yok mu?' diye bu ecnebiler devamlı sorarlar. İslam'da bu gevezelik yoktur. Peygamber'in sünnetinde gizlenip adam vurmak var mı? İslam'da bu var mı? Bomba koyarlar ve masum insanları da vururlar. İslam şeriatın'da bu var mı? 'La darar vela dirara fil İslam' Zarar vermek haram. Nasıl kimi vuracağını bilmeden bomba koyarsın, ortalığı yakar yıkarsın, masum insanların ölmesine sebep olursun? Bunu yapanlar kafir talimatı alan şaşkın kimselerdir. Allah bizi fitneye alet kılmasın.
Nazım Kıbrısi Sözleri
Kişinin söyleyecek fazla sözü yoksa, susması evladır.
Khaled Hosseini Sözleri
Tanrı, bolluk içindekileri doyursun.
Halil Cibran Sözleri
Ey oğul! Horozdan daha geri kalma. Çünkü sen uykunun derinliklerinde iken, o dünyayı sese vererek insanları uykudan uyandırmaya çalışır.
Lokman Hekim Sözleri
Sen hakikati ararken, kalbin neyi özlemekteydi ki? Efendini!
Max Stirner Sözleri
Kişiye göre davranacaksın, küçükle küçük olacaksın hatta; ama seviyesizin seviyesine inecek kadar düşmeyeceksin hayatta.
Paulo Coelho Sözleri
Başkalarının bizi kızdıran tarafları, kendimizi anlamamıza yol açar.
Carl Gustav Jung Sözleri
Dayanıklılık kederin özgür ahbabıdır ve sabır onun efendisidir.
Helena Petrovna Blavatsky Sözleri