gece modu

Halit Ziya Uşaklıgil Sözleri

Halit Ziya Uşaklıgil söylediği en güzel sözler. Halid Ziya Uşaklıgil yazdığı veya söylediği sözleri bu sayfada okuyabilir ve beğendiklerinizi arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

İnsanlar tuhaftır; fena bir şey yapmakta olduklarını hissedecek olurlarsa, mutlaka en evvel vicdanlarını susturacak bir sebep bulurlar. / Halit Ziya Uşaklıgil
Paylaş
Yapılan Yorumlar [4 adet]
bülend:
sözleriniz harika olmuş
BÜŞRA:
çok güzel bir söz bu kadar.
Husein:
Harika
Miraç:
Yorum yıkıyo ama biraz daha yazin
Bazı Ünlüler (Misafirlerin şu an baktığı)
Ünlülerin Bazı Sözleri (Rastgele)
Hastalara neden yalan söylediklerini sormam, hepsinin yalancı olduğuna inanırım.
Gregory House Sözleri
İnsanız. Güzel olanı seviyoruz. Sevdiğimiz baki olsun istiyoruz. Fakat ne mümkün! Leylalarımızın yüzüne 'fani' mührü vurulmuş.
Ömer Sevinçgül Sözleri
Bir sanatçı ancak iki niteliğini hiç bir biçimde göz ardı etmiyorsa sanatçıdır. Bu iki nitelik , aynı anda hem kendisi hem de bir başkası olabilme gücüdür.
Charles Baudelaire Sözleri
Gözyaşlarının bir kutsallığı vardır. Zayıflığın değil gücün simgesidirler. Yoğun acının ve tarifsiz sevginin elçisidirler.
Washington Irving Sözleri
Ben altı kere gittiysem yedi kere geldim.
Süleyman Demirel Sözleri
Bir şeyi derinden, onu öz varlığınla seversen tüm dünya sevgiye dönüşür ve küçücük bir şeyden dahi nefret edersen tüm dünya nefretle kaplanır. Ve her ikisi de dünyayı etkileyecek kadar güçlü duygulardır.
Uğur Koşar Sözleri
Bilinç seviyelerini değiştirmek isteyen insanların bir okula ihtiyacı vardır. Ama önce ihtiyaçlarının farkına varmalıdırlar. İnsanlar kendi başlarına bir şey yapabileceklerini düşündükleri sürece bir okul bulsalar bile bu okuldan faydalanamayacaklardır. Okullar sadece ona ihtiyaç duyanlar ve ona ihtiyaç duyduklarını bilenler için vardır.
George Gurdjieff Sözleri
Kendini beğenmişlik hakedilmelidir.
Gregory House Sözleri
Allah mermere emir vermez.
Mevlana Sözleri
Her zaman kalbimizden gelen ve doğru bulduğumuz sese uymalıyız, çünkü o ses hiçbir zaman yalan söylemez.Bu söz Savaş ve Barış için söylenen bir sözdür.
Tolstoy Sözleri
Sen bir defa olsun 'seni seviyorum' yalanını at; melekler günahını bana yazsın, olur mu !!
Küçük İskender Sözleri
Şunu anladım ki, iyi bir reklam hakkında yazmak iyi bir reklam yazmaktan çok daha kolay.
Leo Burnett Sözleri
Başarı, sevdiğiniz işleri ne kadar severek yaptığınız değil, Sevmediğiniz işleri nasıl bir bilinçle yaptığınıza bağlıdır.
John Calvin Maxwell Sözleri