Pargalı İbrahim Paşa Sözleri

Bu sayfada 3 adet Pargalı İbrahim Paşa söylediği en güzel sözleri okuyabilirsiniz. Okuduğunuz Makbul İbrahim Paşa, Frenk İbrahim Paşa, Damat İbrahim Paşa alıntılarının beğendiklerinizi arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Pargalı İbrahim Paşa
Bu kısımda Pargalı İbrahim Paşa sözleri ve alıntıları bulunmaktadır. Eğer bu sayfada herhangi bir Pargalı İbrahim Paşa alıntısında hata olduğunu düşünüyorsanız, çekinmeden bizimle irtiabata geçiniz.
Pargalı İbrahim Paşa Sözleri ( 3 adet )
Bu yüce imparatorluğu ben yönetiyorum. Benim yaptığım her şey bakidir zira bütün kudret benim elimin altındadır. Devlet erkanını, beylerbeyini ben tayin ederim. Benim vermiş olduklarım verilmiş olarak kalır. / Pargalı İbrahim Paşa
Ülkeleri ve eyaletleri kime istiyorsam ona verebilirim; hünkârım hiç birine itiraz etmeyecektir. Büyük hünkârım bir şey emretmişse, ama ben olmasını istemiyorsam, olmaz; ben bir şey emrettiğimde, o tam tersi bir emir verirse yine benim istediğim olur, onun değil. / Pargalı İbrahim Paşa
Yap dediğim yapılmıştır, zira bütün güç bendedir. Tüm yetki, tüm makamlar, tüm yönetim bende. / Pargalı İbrahim Paşa
Yorumlar ( 1 Adet ) 💬
cemal çalımercemal çalımer
....o tam tersi bir emir verirse yine benim istediğim olur, onun değil. diyen Pargalı'nın ölümü ne yazık ki Hünkarın elinden olur.
Misafirlerin Şu Anda Baktığı Ünlüler
0💬
Zidane Zidane