Jeffrey Burton Russell Sözleri

Bu sayfada 1 adet Jeffrey Burton Russell söylediği en güzel sözleri okuyabilirsiniz. Okuduğunuz Jeffrey Burton Russell alıntılarının beğendiklerinizi arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Jeffrey Burton Russell
Bu kısımda Jeffrey Burton Russell sözleri ve alıntıları bulunmaktadır. Eğer bu sayfada herhangi bir Jeffrey Burton Russell alıntısında hata olduğunu düşünüyorsanız, çekinmeden bizimle irtiabata geçiniz.
Jeffrey Burton Russell Sözleri ( 1 adet )
Modern toplumda sorumluluğun bürokratizasyonu içinde oluşturulan devasa kolektif güçler, Hannah Arendt'in deyimiyle 'kötülüğün bayağılığı'nı üretmiştir. Yahudilerin gaz fırınlarına en etkin biçimde nasıl gönderilebileceklerini belirlemek üzere formlar hazırlanıp doldurulur; bombardıman uçaklarını kullanan pilotların en ufak bir vicdan azabı duymadan okulları ve hastaneleri nasıl imha edebileceklerini saptamak üzere hedeflerin anonim bırakılmış koordinatlarını taşıyan haritalar basılır. Böyle bir dünyada Şeytan elbette avının peşinde bir arslan gibi gezeceğine, bir masanın gerisinde oturmayı daha etkili bulacaktır. / Jeffrey Burton Russell
Yorumlar ( 0 Adet ) 💬
Henüz yorum yazılmamış.

İlk yorum yazan sen ol!

Misafirlerin Şu Anda Baktığı Ünlüler