gece modu

Jared Diamond Sözleri

Jared Diamond söylediği en güzel sözler. Jared Mason Diamond yazdığı veya söylediği sözleri bu sayfada okuyabilir ve beğendiklerinizi arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Biyoloji bir bilimdir. Evrim ise onu eşsiz kılan gerçektir. / Jared Diamond
Paylaş
Çoğu kez icat ihtiyacın anasıdır, ihtiyaç icadın değil. / Jared Diamond
Paylaş
Farklı kıtalardaki halkların uzun dönemli tarihleri arasındaki farklar, söz konusu halkların insanları arasında doğuştan gelen farklardan kaynaklanmaz, yaşadıkları çevrelerin koşulları arasındaki farklardan kaynaklanır. / Jared Diamond
Paylaş
Farklı kıtalarda halkların çiftçiliğe ve hayvan yetiştiriciğine geçip geçmeme ya da geçiş zamanlarındaki coğrafi farklılıklar, bu halkların daha sonraki yazgıları arasındaki benzemezlikleri büyük oranda açıklar. / Jared Diamond
Paylaş
Eski savaşların galipleri her zaman en iyi komutanlara ve silahlara sahip olan ordular değil, çoğu kez yalnızca düşmanlarına bulaştıracak en berbat mikropları taşıyanlardı. / Jared Diamond
Paylaş
Yapılan Yorumlar [0 adet]
Henüz yorum yazılmamış.
İlk yorum yazan sen ol!


Bazı Ünlüler (Misafirlerin şu an baktığı)
Ünlülerin Bazı Sözleri (Rastgele)
Herhangi bir şeyin varolması, onun varolmaya uygun olduğunun yeterli bir doğrulamasıdır.
Jack London Sözleri
İnsanın ruhsal açıdan yorumlanması, raslantının payını ve insan yaşamına karışan mekanik olayları abartma eğilimine dayanır.
Jose Ortega y Gasset Sözleri
Biraz da koşulların zoruyla, insanların kanılarında önyargıların payı gerçek yargıların payından çok daha fazladır genellikle...
Guy de Maupassant Sözleri
İnsan zeka karşısında eğilir ama şefkat karşısında diz çöker.
Voltaire Sözleri
Yıldızlar öyle parlak ve yakın duruyorlardı ki, insanın ayaklarının ucuna basıp onlara dokunmaya çalışması mantıksız bir davranış olarak karşılanmazdı.
O. Henry Sözleri
Bir matematik teoremini bilmek, Zimbabve'nin başkentini bilmek gibi değildir. Zimbabve'nin başkenti öğrenilir, matematiksel olgular ise anlaşlır.
Ali Nesin Sözleri
İnsanları kusurları, zaafları, hattâ bütün kötülükleri ile kabul et. İstidadı varsa ıslahına çalış, yoksa haline bırak, kaderini tâkip etsin.
Refi Cevad Ulunay Sözleri
Bilgi arttıkça huzursuzluk da artar.
Johann Wolfgang von Goethe Sözleri
Felsefe objelerin düşünce ile görülmesidir.
Georg Wilhelm Friedrich Hegel Sözleri
Kendi hakkında bilgisi olmayan, makinasının çalışması ve fonksiyonlarını anlamayan insan, özgür olamaz, kendini yönetemez ve her zaman bir köle olarak kalır.
George Gurdjieff Sözleri
Sen Ruanda mı olmak istiyorsun, buyur ol.
Recep Tayyip Erdoğan Sözleri
İran'ı Cengiz Han ve İskender dışında kimse işgal edememiş o da geçicidir. İran enteresan bir devlettir Fars'lar enterasan halktır.
Osman Pamukoğlu Sözleri
Bir toplum en güçsüz bireyini yalnız bıraktığı anda dağılmaya başlar.
Amin Maalouf Sözleri