gece modu

Henri Frederic Amiel Sözleri

Henri Frederic Amiel söylediği en güzel sözler. Henry Frederic Amiel yazdığı veya söylediği sözleri bu sayfada okuyabilir ve beğendiklerinizi arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Kaderin bizi mahvetmek için iki yöntemi vardır: dileklerimizi reddetmek ve onları yerine getirmek. / Henri Frederic Amiel
Paylaş
Başkaları için zor olanı yapmak kabiliyetli olmaktır; kabiliyetliler için imkânsız olanı yapmak da, dâhi olmaktır. / Henri Frederic Amiel
Paylaş
Her umut, içinden kumru yerine yılan çıkabilecek bir yumurtadır. / Henri Frederic Amiel
Paylaş
Yarım kalan her sevinç, sırtımıza saplanan bir bıçak gibidir. / Henri Frederic Amiel
Paylaş
Bizim hayallerimiz vardı, içinde tek başına yaşadığımız. Bizim acılarımız vardı, kalbimizde tek başına çektiğimiz. Bizim ölümlerimiz vardı, tek başına ve yakışıklı. Hayallerimiz, acılarımız ve ölümümüz hepsi tek başına, hepsi yalnız. / Henri Frederic Amiel
Paylaş
İnsan tek başına hayal eder, tek başına acı çeker, tek başına ölür. / Henri Frederic Amiel
Paylaş
Akıllılık her şey için yararlıdır, hiçbir şey için yeterli değildir. / Henri Frederic Amiel
Paylaş
Kaderin bizi mahvetmek için iki yöntemi vardır: Dileklerimizi reddetmek ve onları yerine getirmek. / Henri Frederic Amiel
Paylaş
Yapılan Yorumlar [1 adet]
Ali:
Yalan Herşey Yalan
Bazı Ünlüler (Misafirlerin şu an baktığı)
Ünlülerin Bazı Sözleri (Rastgele)
Kalbi olmayan insan yok dünyada, insanı olmayan kalpler var yalnızca... Bugün parkta yere üç kaşık şeftali reçeli damlatacağım, bütün karınca dostlarım bilâistisna bu müstesna ziyafete davetlidir.
Gökhan Özcan Sözleri
Feminist size bağıran mutsuz insan anlamına mı, kadınların insan olduğuna inanan kişi anlamına mı geliyor? Bence ikincisi, bu sebeple ben de feministim.
Margaret Atwood Sözleri
Kadere iman eden kederden emin olur.
Said Nursi Sözleri
İmanla küfür bir kalpte birleşmez ve barışmaz. Her gece en son kıldığımız vitir namazındaki künüt duasını okurken, allah'a şu sözü vermeden basımızı yastığa koymuyoruz: ya rabbi, facir ve faşik kimselerle bütün bağlarımızı kestik ve senin dinini yıkmak isteyenleri terk ettik." diyoruz. Facir; itikâdi bozuk, görüşü batıl olan kişilerdir, faşik ise, ameli bozuk, ahlâki berbat kimseler demektir. Acaba biz müslümanlar, allah'a verdiğimiz bu sözü tutuyormuyuz?
Necmettin Erbakan Sözleri
Artık kısa cümleler kuruyorum.
Şebnem Ferah Sözleri
Ve çok geçten daha kötüsü yoktur hayatta.
Sabahattin Ali Sözleri
Cevap, cevabın olmayışıdır.
Chuck Palahniuk Sözleri
Kimse seni övmüyorsa, sen kendini öv.
Desiderius Erasmus Sözleri
Bunca acıyı bunca aşkı nasıl da sığdırmışsın yüreğine istersen al köy kendi ellerinle ...fırtınaları da sen yüreğin kadar büyüksün unutma.
Ahmet Telli Sözleri
Bir güzellik yap kendine. Kimseleri sevmediğin kadar, kendini sev sadece. Bırak seni sevmeyenler üzülsün; yüreklerine sığamayacak kadar büyüksün diye.
Paul Auster Sözleri
Bu ülke düşünce insanlarımızı yerden yere çaldı, onları vurdu, vuramadıklarını yaraladı, bilim yuvalarının dışına kovdu; yetmedi, vatan sınırlarının dışına kovdu. Eğer arada sırada onlar için birazcık iyi bir şey yapmak zorunda kaldıysa, bunda da hep geç kaldı.
Adalet Ağaoğlu Sözleri
Bilir misiniz? Şimdi bana kimselerle konuşmaya değmezmiş gibi geliyor.
Thomas Stearns Eliot Sözleri
Ardımızda kalanlar ve önümüzde uzananlar, içimizde yatanlarla kıyaslandığında çok küçük kalırlar.
Ralph Waldo Emerson Sözleri