gece modu

birgül: Böyle gónül dostları ol......

birgül, Mevlana için şöyle yorum yapmıştır: Böyle gónül dostları olmasa gönlümüz nice olurdu...

birgül adlı misafirimizin yorumu

Misafirlerimizden, birgül adlı misafirimizin Mevlana için yazdığı yorum okuyacaksınız. Daha fazla Mevlana sözleri için Mevlana fotoğrafına tıklayabilirsiniz.
birgül, Mevlana için yorumu:
Böyle gónül dostları olmasa gönlümüz nice olurdu

Bu yorumu beğendiyseniz Mevlana hayatını merak etmiş olabilirsiniz veya diğer sözlerini de (varsa) okumak isteyebilirsiniz.
İligini Çekebilir
Millet kendisini bir arada tutan anlam-değer dünyası çözülünce yıkılır.
İhsan Fazlıoğlu Sözleri
Sarılıp gövdesine sımsıkı, bir kadın kendini doğurabilir isterse.
Edip Cansever Sözleri
İnanma sen o aptal krallara! Çocuklar mermilerden daha hızlı koşarlar.
Sedat Balun Sözleri
Beni aramaya, kendini kaybettiğin yerden başla.
Nagehan Karaman Sözleri
İnsanların kandırılabileceğini, zorlanabileceğini düşünenler, kusurlu ve yetersiz bir insanlığa sahiptirler reklamcılıkta da iyi olamazlar.
Leo Burnett Sözleri
Zihnin bir konuyla iki şekilde yüzleşebilir. O ya savaşır ya da kaçar. Zihnin benimle savaşmaya başlarsa bunu görebilirim. Ben konuşurken onun savaşıyor mu, yoksa kaçıyor mu olduğunu görebilirim. Görünüşün, oturuşun ve işitme tarzın savaştığını, direndiğini ya da geri çekildiğini gösterebilir. Bu tip tepkilerin varsa içine girmemi engelleyecek bir boşluk yaratırsın. Ya da kaçmaktasındır ve o zaman da uykulu ve dinlemiyor görünürsün. Ya da kafan başka bir yerde olur, ilgilenebileceğin başka bir şey düşünürsün ve bu sayede kaçabilirsin. Hazır olduğunda ise ne savaş vardır ne de kaçış. O zaman sadece dua ile kaplı bir sabır ve bekleyiş söz konusu olur. En ufak bir sabırsızlık bile yoktur. Çünkü sabırsızlık gerilim yaratır. Sen ise sabırsız bile değilsindir, sadece dua içinde sabırla ve edilgence beklersin.
Osho Sözleri
Farkında mısınız bilmem, kimse kendi acısını bile duymuyor artık.
Şükrü Erbaş Sözleri
Duvar kendisine çakılmak üzere olan civinin ucunu nasıl hissederse, o da şakağında öyle hissetti. Dolayısıyla hissetmedi.
Franz Kafka Sözleri
Doğa, dilsiz hayvanlara bile özgürlük vermiştir.
Gaius Cornelius Tacitus Sözleri
Yapmacık olup sevilmektense, kendim olup nefret edilmeyi tercih ederim.
Tom Robbins Sözleri
Beni yoldaş öğrenciler yetiştirdi.beni ergin (günce) yetiştirdi, beni cemal (süreya) yetiştirdi, beni taner timur yetiştirdi.
Yalçın Küçük Sözleri
Bütün işçiler birleşin demek sosyalizmin işidir. Zengin Ebu Bekir ile işçi ve köle Bilal'i birleştirmek İslam'ın işidir.
Lütfi Bergen Sözleri
Kalbimiz işte en çok incinen yanımız.
Ahmet Telli Sözleri