gece modu

Yavuz Ali Sakarya: Turgut Özakman,bu yurdu......

Yavuz Ali Sakarya, Turgut Özakman için şöyle yorum yapmıştır: Turgut Özakman,bu yurdun yetiştirdiği aydınların başında gelmektedir. Gerçek bir yurtsever olarak sorumluluk bilinci gelişmiş biri olarak üzerine düşe...

Yavuz Ali Sakarya adlı misafirimizin yorumu

Misafirlerimizden, Yavuz Ali Sakarya adlı misafirimizin Turgut Özakman için yazdığı yorum okuyacaksınız. Daha fazla Turgut Özakman sözleri için Turgut Özakman fotoğrafına tıklayabilirsiniz.
Yavuz Ali Sakarya, Turgut Özakman için yorumu:
Turgut Özakman,bu yurdun yetiştirdiği aydınların başında gelmektedir. Gerçek bir yurtsever olarak sorumluluk bilinci gelişmiş biri olarak üzerine düşen görevi yaşadığısürece hakkıylayerine getirmiş bir insandır. Kendisini yetiştiren, onu Turgut Özakman yapan ulusa karşı kendini hep borçlu hissetmiş ve gereğini yaparak, halkı bilinçlendirmeye çalışarak ödemeye çalışmış ama ne yaparsa yapsın bu borcu ödeyemediğini düşünmüş, insanları yurdun esenliği ve gönenci için karşılıksız çalışmaya, özveride bulunmaya çağırmıştır. Davranışları ile örnek olmuştur. Işıklar içindeolsun.

Bu yorumu beğendiyseniz Turgut Özakman hayatını merak etmiş olabilirsiniz veya diğer sözlerini de (varsa) okumak isteyebilirsiniz.
İligini Çekebilir
Onu görünce, ismine bir yerlerde rastlayınca ya da konu ondan açılınca içim rahatlıyor, kalbim ferahlıyor.
İbrahim Tenekeci Sözleri
Kendimi yalnız hissettiğimde, güvende olduğumu hissetmişimdir hep.
Özgür Bacaksız Sözleri
Özgürlük bir görevdir, bir hak değil.
Benito Mussolini Sözleri
Dostluğu doğuran duygulardaki uygunluktur.
Demokritos Sözleri
Şüpheyi, sendeki samimiyetsizliklerle yendim.
Zata Sözleri
Işık her şeyden hızlı olduğunu düşünür. Ama ışık ne kadar hızlı olursa olsun karanlık her zaman ondan önce ulaşmış ve onu bekliyor olur.
Terry Pratchett Sözleri
Severek yaşamak hayattaki en büyük meydan okumadır.
Leo Buscaglia Sözleri
Para kazanmak değil sadece mükemmel olmak istiyorum.
Marilyn Monroe Sözleri
Kaynağını senden almayan hiçbir zorluk ya da sınırlama yoktur.
Stefano E. D'Anna Sözleri
Derler ki, aşk da unutulurmuş herşey gibi. Hem de yaşanıp bittikten, soğuyup küllendikten sonra değil, tam da dolu dizgin devam ederken unutulurmuş aşk.
Elif Şafak Sözleri
Heves ettikleriniz, bedelini ödemeye razı olmadan sahip olmak istediğiniz ödüllerdir. Tutkuyla istedikleriniz ise, uğruna büyük bedeller ödemeyi göze aldığınız isteklerinizdir. Bir hedefi elde etmek için harekete geçtiğinizde karşılaştığınız ilk zorlukta bırakıyorsanız, bu davranışınız o hedefi gerçekten istemediğiniz bir işareti olabilir.
Mümin Sekman Sözleri
Her insan ilgi çekmek ister. Bir insana ilgisiz kalmak, o insana yapılmış en büyük kötülüklerden biridir.
Sait Köşk Sözleri
Komik olan hepimizin hayatının ana fikrinin aynı olması.
Chuck Palahniuk Sözleri