gece modu

mehmet keseli: anlami çok büyük. attan......

mehmet keseli, I. Murat için şöyle yorum yapmıştır: anlami çok büyük. attan inmeyeceksin .yani bulunduğun mevkiden makamdan düşmeyeceksin. yoksa yüzüne bakan olmaz .kiymet vermezler. adam yerine koymazl...

mehmet keseli adlı misafirimizin yorumu

Misafirlerimizden, mehmet keseli adlı misafirimizin I. Murat için yazdığı yorum okuyacaksınız. Daha fazla I. Murat sözleri için I. Murat fotoğrafına tıklayabilirsiniz.
mehmet keseli, I. Murat için yorumu:
anlami çok büyük. attan inmeyeceksin .yani bulunduğun mevkiden makamdan düşmeyeceksin. yoksa yüzüne bakan olmaz .kiymet vermezler. adam yerine koymazlar.

Bu yorumu beğendiyseniz I. Murat hayatını merak etmiş olabilirsiniz veya diğer sözlerini de (varsa) okumak isteyebilirsiniz.
İligini Çekebilir
Hayat herkesin yaşadığı, kimsenin yaşamaktan hoşlanmadığı komedya.
Cemil Meriç Sözleri
İnsan! Bu dünyada korkulacak tek hayvan!
David Herbert Lawrence Sözleri
Hayat fenomen değil, mucizedir.
Aliya İzzetbegoviç Sözleri
Eskidenmiş sabredip murada ermek, şeyhin kerametini bekleyerek. Öyle zamanlar yaşamaktayız ki dostum, erdemdir bazen, sabretmemek.
Ataol Behramoğlu Sözleri
Takdir edilmeyi beklemeden namuslu olamayanların namusuna inanmam.
Nikolay Gogol Sözleri
Dindarlığım işlerimin ilerlemesine engel olmadı, bana büyük bir güç sağladı. Bazı işlerimde günlerce, aylarca, hatta yıllarca çalıştıktan sonra başarılı olamadım. Aklımın erdiği kadar uğraştım, başarılı olamadım. 'Allah böyle istedi' dedim ve rahat ettim.
Vehbi Koç Sözleri
Sizden biriniz, (din) kardeşinin aynasıdır. Öyle ise onun üzerinde rahatsız edici bir şey gördüğünde gidersin.
Hz Muhammed Sözleri
Gerçek dostu olmamak, yalnızlığın en kötüsüdür.
Francis Bacon Sözleri
Çağımıza uymak zorundayız palavrasına hiç mi hiç inanmıyorum. Eğer yaşadığım çağın en yüce ideali köşeyi dönmekse, eğer yaşadığım çağ toplumsal adaletsizlik üstüne kuruluysa ; eğer yaşadığım çağ inandığım her şeyi yadsıyorsa; bayalık ve çirkinlik egemense , ben böyle bir çağa neden ayak uydurmak zorunda kalayım? Tam tersine baş kaldırırım, direnirim böyle bir çağa karşı. Bu yüzden dinazorlukla suçlanmam da vız gelir bana. Çünkü ben dinazoru tarih öncesi çağların nesli tükenmiş bir hayvanı olarak değil, geçmişin doğruluğu kanıtlanmış ve yadsınamaz değerlerini yeni sentezler yaparak geleceğe taşımayı amaçlayan bir yaratık olarak tanımlıyor, dinozorluğumla övünüyorum.
Mina Urgan Sözleri
Pişmanlık köpeğin taşı ısırmasına benzer, yani aptallıktır.
Friedrich Nietzsche Sözleri
En çok hoşumuza giden insan kendimize benzettiğimiz insandır.
Moliere Sözleri
Bir gün benden şikayet ettiğin ne varsa, özleyeceksin.
Özdemir Asaf Sözleri
Bugün gittim bi'sürü sen okudum.
Sezgin Kocabaş Sözleri