gece modu

Okuyucu: İşte bakın ben Kürt’üm.......

Okuyucu, Abdullah Cevdet için şöyle yorum yapmıştır: İşte bakın ben Kürt’üm. Kürtleri ve Kürtlüğü severim. Fakat mademki hukuk ve vazifece eşit Türkiye vatandaşlarındanım, her şeyden evvel Türk’üm. Beni...

Okuyucu adlı misafirimizin yorumu

Misafirlerimizden, Okuyucu adlı misafirimizin Abdullah Cevdet için yazdığı yorum okuyacaksınız. Daha fazla Abdullah Cevdet sözleri için Abdullah Cevdet fotoğrafına tıklayabilirsiniz.
Okuyucu, Abdullah Cevdet için yorumu:
İşte bakın ben Kürt’üm. Kürtleri ve Kürtlüğü severim. Fakat mademki hukuk ve vazifece eşit Türkiye vatandaşlarındanım, her şeyden evvel Türk’üm. Benim bu sözümden, ben mademki Türkiye vatandaşıyım, Kürt lisanı unutulsun, Kürtlüğüm unutulsun dediğim anlaş

Bu yorumu beğendiyseniz Abdullah Cevdet hayatını merak etmiş olabilirsiniz veya diğer sözlerini de (varsa) okumak isteyebilirsiniz.
İligini Çekebilir
Bazı sırlar vardır yalnız dostlara anlatılacak. Bazı sırlar vardır dostlara bile anlatılmayacak. Bazı sırlar vardır kendimize bile açıklanmayacak.
Friedrich Nietzsche Sözleri
Aşk; iki insanın bilinçlerini birleştirme çabasıdır.boşuna bir çaba, çünkü insan kendi bilincine mahkumdur.
Jean Paul Sartre Sözleri
Gözlerinin gördüğünü yüreğinin gördüğüne değişiyorsan eyvallah! Yüreğinin gördüğünü gözlerinin gördüğüne değişiyorsan eyvah, eyvah!
Mevlana Sözleri
Acı deneyim gibi görünen olaylar, çoğunlukla gizli kutsanmalardır.
Oscar Wilde Sözleri
Yerim yurdum yoktur benim, dünyada bir yerdeyim.
Kazım Koyuncu Sözleri
Sokak köpeklerine selam vermek, adam olmaya çeyrek var demektir.
Sadri Alışık Sözleri
Geceyle değil, rengiyle hemfikirim...
Emre Karataş Sözleri
Karanlık çöktüğünde! Siyahtır bütün renkler.
Sedat Balun Sözleri
İnsanlar bana sevgilerini ve iyi dileklerini verdiler. Çok mutluyum. Eğer bakarsanız istediklerinizin sonu yoktur. Ben hayatta ne olursa olsun mutlu olmamız gerektiğine inanıyorum.
Aamir Khan Sözleri
Rabbim Ben pislikten derimi yıkadım, arıttım İçimi de şerlerden Sen yıka, arıt.
Mevlana Sözleri
Gözlerime bakıp da yapılan sahte bir gülücük yerine, yüzüme karşı gösterilen gerçek bir nefreti tercih ederim.
Anton Çehov Sözleri
Hepimiz düşüncemizi uyuklatan gündelik morfin dozunu alıyoruz. Alışkanlıklar, kötü huylar, yinelenen cümleler, bildik hareketler, tekdüze arkadaşlar, gerçekten nefret edilmeyen düşmanlar; bunların hepsi uyutur. Dopdolu yaşam... Yaşamı dopdolu yaşadığını söyleyebilecek kim var? Hepimizin boynuna tekdüzeliğin yuları geçirilmiş. Hepimiz kim bilir neyi bekliyoruz... Evet, hepimiz bekliyoruz. Bazılarının kafası daha karışık ama bekleyiş hepimizin.
Jose Saramago Sözleri
Onların beni anlamalarına imkan yoktu. İzaat vermeye de asla mecbur değildim.
Sabahattin Ali Sözleri