gece modu

Okuyucu: Beni Öldüremeyeceksiniz......

Okuyucu, Ulrike Meinhof için şöyle yorum yapmıştır: Beni Öldüremeyeceksiniz! Ulrike Meinhof Herkes havalardan bahsediyor, biz hariç. Ulrike Meinhof Üzgün olmaktansa öfkeli olmayı yeğlerim. Ulrike Mein...

Okuyucu adlı misafirimizin yorumu

Misafirlerimizden, Okuyucu adlı misafirimizin Ulrike Meinhof için yazdığı yorum okuyacaksınız. Daha fazla Ulrike Meinhof sözleri için Ulrike Meinhof fotoğrafına tıklayabilirsiniz.
Okuyucu, Ulrike Meinhof için yorumu:
Beni Öldüremeyeceksiniz! Ulrike Meinhof
Herkes havalardan bahsediyor, biz hariç. Ulrike Meinhof
Üzgün olmaktansa öfkeli olmayı yeğlerim. Ulrike Meinhof
Eylem yeteneğimiz dışında hiç bir şeyimiz yok. Ulrike Meinhof
Sessizliğin korkunçluğuna ise beni me

Bu yorumu beğendiyseniz Ulrike Meinhof hayatını merak etmiş olabilirsiniz veya diğer sözlerini de (varsa) okumak isteyebilirsiniz.
İligini Çekebilir
Biriyle savaşmak çok tehlikelidir. Çünkü tıpkı düşmanın gibi olursun. İnsanlığın en büyük sorunlarından biri budur. Biriyle savaştığın zaman aynı teknikleri, aynı yöntemleri kullanman gerekir. Bu sayede düşmanı yenersin. Ancak düşman yenilinceye kadar sen tıpkı düşmanın gibi olursun. Stalin, çarlardan daha çarvariydi. Diğer çarlardan daha gaddardı. Bu tabii ki böyle olmak zorundadır. Çarı devirmek için çok gaddar insanlara ihtiyaç vardır. Çarın kendisinden daha gaddar olan insanlara. Ancak o zaman devrimci olabilirler. Ancak o zaman üste çıkabilirler. O noktaya ulaştıkları zaman, kendileri birer çar olur. Ve toplum aynı yolda devam eder. Sadece önemsiz şeyler değişir. Ancak içteki aynı çatışma devam eder. Bu çatışma, insanın içindedir. Orada çözülmediği takdirde, başka bir yerde çözülemez, politika senin içinde.
Osho Sözleri
Gerçek aşk'ı bilen kalp bir damla suya bile hürmetle bakar.
Mevlana Sözleri
Kehanet adlı kısacık bir şiir buldum. Keşke yalnız bunun için sevseydim seni.
Cemal Süreya Sözleri
En büyük mutsuzluk, kaygı budur: seni zincire vuran dünyayı terk edemezsin; hayatta sana engel teşkil edenleri terk edemezsin çünkü onlar da senin bağlarındır.
Osho Sözleri
Her başarılı erkeğin arkasında hayretler içerisinde bir kadın vardır.
Frank Capra Sözleri
Kuşkusuz, 'evren'in yaratıcısı daha iyi bir yöntem tasarlayabilirdi; ama bu belirli 'evren'in yaratıkları, bu belirli yönteme katlanmak zorundaydılar.
Jack London Sözleri
Tatil en iyi çalışma zamanıdır... Kendi üzerine!
Stefano E. D'Anna Sözleri
Yalnız erdemi bilmek yetmez, ona sahip olmak, onu yapmak da gerekir.
Aristoteles Sözleri
Zevk hayvanidir, mutluluk insanidir, saadet ilahidir.
Osho Sözleri
Eski dünya, yeni dünya, bütün akvam-ı beşer kaynıyor kum gibi, tufan gibi, mahşer mahşer yedi iklimi cihanın duruyor karşısında, ostralya ile beraber bakıyorsun: kanada! Çehreler başka, lisanlar, deriler rengarenk; sade bir hadise var ortada: vahşetler denk.
Mehmet Akif Ersoy Sözleri
Bütün facialara zemin hazırlayanlar, zenginler, zorbalar ve krallardır.
Epiktetos Sözleri
O öyle değil ki Bahtiyar. Bazen durur durur yuvarlak bir dünyanın en köşesine sıkışıverirsin işte.
Emre Karataş Sözleri
Alçak yerin tepesi, kendini dağ sanırmış.
İbrahim Şinasi Sözleri