gece modu

Okuyucu: Bilincimiz ve vicdanımı......

Okuyucu, Cengiz Aytmatov için şöyle yorum yapmıştır: Bilincimiz ve vicdanımızın dışında bir Tanrı yoktur. Cengiz Aytmatov Niçin her şeyi bilen ve gören Tanrı onları vatanlarından çıkarıyordu? İnsanlar b...

Okuyucu adlı misafirimizin yorumu

Misafirlerimizden, Okuyucu adlı misafirimizin Cengiz Aytmatov için yazdığı yorum okuyacaksınız. Daha fazla Cengiz Aytmatov sözleri için Cengiz Aytmatov fotoğrafına tıklayabilirsiniz.
Okuyucu, Cengiz Aytmatov için yorumu:
Bilincimiz ve vicdanımızın dışında bir Tanrı yoktur. Cengiz Aytmatov
Niçin her şeyi bilen ve gören Tanrı onları vatanlarından çıkarıyordu? İnsanlar birbirleriyle niçin dövüşüyor, niçin kan ve gözyaşı dökülüyor, niçin herkes kendini haklı, karşısındakini

Bu yorumu beğendiyseniz Cengiz Aytmatov hayatını merak etmiş olabilirsiniz veya diğer sözlerini de (varsa) okumak isteyebilirsiniz.
İligini Çekebilir
En derin denizlerde boğula boğula becerirsin tek bir nefesle yaşamayı.
Friedrich Nietzsche Sözleri
Başarılarımız, yaptığımız kötü hareketlerden daha çok düşman kazandırır.
Thomas Jefferson Sözleri
Hayat ve tüm durumlar hakkındaki merak, bence, muhteşem yaratıcı insanların gizidir.
Leo Burnett Sözleri
Sil baştan yaşama şansım olsaydı eğer, oturup saymazdım eski yanlışlarımı. Kusursuz olmaya çalışmaz, rahat bırakırdım yüreğimi ve elbette çok daha coşku dolu olurdu sevdalarım içine az buçuk da ciddiyet katılmış.
Jorge Luis Borges Sözleri
Gerçekle canımı acıt, yalanla güvende hissetmemi sağlama!
Rihanna Sözleri
Tavşan korktuğu için kaçmaz,kaçtığı için korkar.
Nazım Hikmet Sözleri
Madenci yutkundu. Derin bir suçluluk hissinin boğazında düğümlendiği belli oldu. Bakışları yerinde durmuyordu, kaçışıyordu, kirpikleri huzursuzca kırpışıyordu. Ama Mürşit sormadı. Sormaya hakkı yok. Konuşurken sabahları bile bulsan, gece konuşmalarının da bir sınırı var. Ruhunu katman katman açarsın, ama çekirdeğinde öyle bir kor vardır ki, kendin bile dokunamazsın.
Ayfer Tunç Sözleri
Dinsizler, tarihin her çağında insan hakları için savaştı, ve her zaman özgürlüğün ve adaletin korkusuz avukatı oldular.
Robert Green İngersoll Sözleri
Şans bukalemun gibidir; biraz zaman tanı, mutlaka değişecektir.
Aldous Huxley Sözleri
Şiddet her zaman kötü değildir. Kötü olan şiddete duyulan tutkudur.
Jim Morrison Sözleri
Sabretme sanatını öğrenin. Bu disiplini, bir hedefin sonucu konusunda endişelendiğinizde, düşüncelerinize uygulayın. Sabırsızlık; endişe, korku, cesaretsizlik ve başarısızlığı besler. Sabır; güven, kararlılık ve aklı başında bir görüntü yaratır, ki bu insanı sonunda başarıya götürür.
Bryan Adams Sözleri
Bu kadar vaadler yeter! Düşünmenin sizi nasıl büyülediğini keşfetmek için hemen harekete geçip başlayın. Büyük filozof Disraeli'nin şu düşüncesiyle başlayın.' Yaşam küçük olmayacak kadar kısa.
David Joseph Schwartz Sözleri
Hayat senin hayatın tanı onu, ona hala sahipken tanrı bekler mutlu etmek için seni.
Charles Bukowski Sözleri