gece modu

n.ö: muhteşem 2000 yıl önce ......

n.ö, Lucretius için şöyle yorum yapmıştır: muhteşem 2000 yıl önce bu bilgelik....

n.ö adlı misafirimizin yorumu

Misafirlerimizden, n.ö adlı misafirimizin Lucretius için yazdığı yorum okuyacaksınız. Daha fazla Lucretius sözleri için Lucretius fotoğrafına tıklayabilirsiniz.
n.ö, Lucretius için yorumu:
muhteşem 2000 yıl önce bu bilgelik.

Bu yorumu beğendiyseniz Lucretius hayatını merak etmiş olabilirsiniz veya diğer sözlerini de (varsa) okumak isteyebilirsiniz.
İligini Çekebilir
Kur'an hem zikirdir, hem fikirdir, hem hikmettir, hem ilimdir, hem hakikattir, hem şeriattır, hem sadırlara şifa, mü'minlere hüda ve rahmettir.
Said Nursi Sözleri
Mutlu bir aile hayatı dünyada kavuşulmuş cennetten başka bir şey değildir.
George Bernard Shaw Sözleri
Entelektüel açıdan yüksek bir insana, yalnızlık ikili bir yarar sağlar: birincisi, kendi kendisiyle olmak ve ikincisi, başkalarıyla birlikte olmamak. Tüm belalar, yalnız kalma yeteneğimizin olmayışından gelir başımıza diyor la bruyere. Arkadaş canlılığı, bizi büyük çoğunluğu ahlaki açıdan kötü ve entelektüel açıdan bön ya da yanlış olan varlıklarla ilişki içine soktuğu için, en tehlikeli ve hatta yıkıcı eğilimlerden biridir. Arkadaş canlısı olmayan biri, böyle varlıklara gereksinmeyen biridir. Kendi başına, topluma gereksinmeyecek denli çok şeye sahip olmak bile yeterince büyük bir mutluluktur; çünkü hemen hemen tüm acılarımız toplumdan kaynaklanır ve mutluluğumuzun sağlıktan sonraki en önemli unsurunu oluşturan zihinsel huzur her toplum tarafından tehlikeye sokulur ve önemli ölçüde bir yalnızlık olmadan var olamaz. Zihinsel huzur mutluluğuna nail olabilmek için, kinikler her türlü mülkten uzaklaşırlar. Aynı amaçla toplumdan uzaklaşan biri, en bilgece yöntemi seçmiştir.
Arthur Schopenhauer Sözleri
Bencilliğe saldırı, insanın kendisine olan saygısına yapılan bir saldırı demektir; ve birini teslim etmek, diğerini de teslim etmektir.
Ayn Rand Sözleri
Hatalarımızın yüzümüze vurulmasından , bunlardan ötürü cezalandırılmaktan rahatsız olmayız, sabırla bunların acısını çekeriz; ama kendimizi bu hatalardan arındırmamız gerektiğinde sabrımız ortadan kalkar.
Johann Wolfgang von Goethe Sözleri
Kendi kendine dert yaratma.
H. Jackson Brown Sözleri
İnsan, onu yiyene kadar kurbanı ile arkadaş olabilen tek hayvandır.
Samuel Butler Sözleri
Bak Kamış kardeşim, Liberal görüşlü, dini bütün Zaman gazetesinin köşesini parsellemiş yazar sureti. Hayat senin kurguladığın gibi değil.
Cüneyt Özdemir Sözleri
Annemin sözünü hiç dinlemedim; içki içtim, sigara içtim, küfrettim, kızları üzdüm.Ve biliyorum ki hiçbir zaman şirinleri göremeyeceğim.
Burak Aksak Sözleri
Zaman unutturmaz, uyuşturur.
Charles Bukowski Sözleri
Çocuklar işittiklerinden çok gördüklerini anlar ve daha esaslı davranırlar.
John Locke Sözleri
Savaşsız bir dünyanın mimarları askerlik hizmetini reddeden gençler olacaktır.
Albert Einstein Sözleri
Acıyan yanlarıma iyi gelen her şeysin sen.
Kahraman Tazeoğlu Sözleri