gece modu

ayşenur: daha fazlası olsaydı ke......

ayşenur, Arşimet için şöyle yorum yapmıştır: daha fazlası olsaydı keşke...

ayşenur adlı misafirimizin yorumu

Misafirlerimizden, ayşenur adlı misafirimizin Arşimet için yazdığı yorum okuyacaksınız. Daha fazla Arşimet sözleri için Arşimet fotoğrafına tıklayabilirsiniz.
ayşenur, Arşimet için yorumu:
daha fazlası olsaydı keşke

Bu yorumu beğendiyseniz Arşimet hayatını merak etmiş olabilirsiniz veya diğer sözlerini de (varsa) okumak isteyebilirsiniz.
İligini Çekebilir
Başarısızlık, başarıya götüren anahtardır. Her yalıs bize birşey öğretir.
Morihei Ueshiba Sözleri
Üzücü yan, pasif olan pek çok kişinin doğal olarak kötü niyetli veya kötü kişilikli kişiler olmamasıdır. Ancak kötülük etkin bir kuvvettir ve pasiflik de ona karşı durmamakla, kötülüğün müttefiki olabilir. Pasiflik hiçbir zaman fayda getirmez. Doğa emeğimizin karşılığını verir, ancak asla bizim yapmamız gerekenleri bizim yerimize yapmaz. Böylesi bizim sınırlarımızın ihlal edilmesi demek olur. O bizim arayış içinde olarak ve yaşamın kapısını çalarak, etkin ve kendi haklarımızı savunan kişiler olmamızı ister. Başarıya ulaşanlar, etkin olanlar ve haklarını savunanlardır. Onlar başlatmışlar, ve zorlamışlar, itmişlerdir.
Henry Cloud Sözleri
Halk için beyin çok seçkin olması lazımdır. Beyin gönlü, dili ve tabiatı düzgün olmazsa, saadet memlekette dolaşamaz, kaçar. Avam tabiatının beye yakın olması uygun düşmez; bu tabiat yaklaşırsa, bey itibarını derhal kaybeder.
Yusuf Has Hacib Sözleri
Bir varmış bir yokmuş. Masal gibi sanki. Hem lâ hem illâ imiş Hakikat. Önce yok demeyi bilmekmiş Edeb. Anladım bezm-i elestin sırrını. Benim ilk günahımmış illâ, Lâ benim son günahım!
Dücane Cündioğlu Sözleri
Biz parayı kazanmadan yenmişiz, paranın güç apoletlerini takmamamız ondandır.
Zata Sözleri
Şüphe; doğruya hizmet etmiyorsa, yanlışa köledir.
Zata Sözleri
İyi dostu olanın aynaya gereksinimi yoktur.
Mevlana Sözleri
Cevabımın şiddetinden susuyorum!
Necip Fazıl Kısakürek Sözleri
Ruhun güzelliği bedenin güzelliği kadar çabuk görünmez.
Aristoteles Sözleri
Sen ki allah'ın bak diye hitab ettiği varlıksın. Niçin bu yoldan körler gibi yürüyüp geçiyorsun? Bahar rüzgâri gibi güllerin üzerinden geçip gitme, gülistanın mânâsina dal.
Muhammed İkbal Sözleri
Köleler köle de, köleleri kırbaçlayanlar değil mi?
İbn Hazm Sözleri
Türkiye için, avrupa, bir bataklıktır.
Yalçın Küçük Sözleri
Doğru bedeli ödersen, her şeyi satın alabilirsin.
Adam Fawer Sözleri