gece modu

Zeynep: Yurtta barış dünyada ba......

Zeynep, Mustafa Kemal Atatürk için şöyle yorum yapmıştır: Yurtta barış dünyada barış...

Zeynep adlı misafirimizin yorumu

Misafirlerimizden, Zeynep adlı misafirimizin Mustafa Kemal Atatürk için yazdığı yorum okuyacaksınız. Daha fazla Mustafa Kemal Atatürk sözleri için Mustafa Kemal Atatürk fotoğrafına tıklayabilirsiniz.
Zeynep, Mustafa Kemal Atatürk için yorumu:
Yurtta barış dünyada barış

Bu yorumu beğendiyseniz Mustafa Kemal Atatürk hayatını merak etmiş olabilirsiniz veya diğer sözlerini de (varsa) okumak isteyebilirsiniz.
İligini Çekebilir
İnsanlara gurur gelmesin, acizliklerini unutmasınlar diye Allah, ölümü yarattı. Bunu hiç unutmayarak, saatleri ve dakikaları, zamanı tam anlamıyla değerlendirmek: İşte bu dünyada bize düşen budur. Bundan ötesi bize ait değil.
Sezai Karakoç Sözleri
Dostun üzüntüsüne acı duyabilirsin. Bu kolaydır; ama dostun başarısına sempati duyabilmek, sağlam bir karakter gerektirir.
Oscar Wilde Sözleri
Rock müziği gururlu bir müzik olarak değerlendiriyorum.
Hayko Cepkin Sözleri
Başarısızlık daha zekice başlama fırsatından başka birşey değildir.
Henry Ford Sözleri
Bilgelik bir başkasına anlatılamaz; bir bilgenin başkalarına anlatmaya çalıştığı bilgelik aptalca bir şey gibi gelir kulağa.
Hermann Hesse Sözleri
En büyük günah, haksız yere müslüman bir kimsenin malını gasbetmektir.
Hz Ali Sözleri
Çocuklar işittiklerinden çok gördüklerini anlar ve daha esaslı davranırlar.
John Locke Sözleri
Yok öyle bedavadan yaşamak! Bağışladığın her 'Merhaba'nın bedelini, pahalı bir 'Elveda' ile ödeyeceksin!
Sedat Balun Sözleri
Adalet bütün olmak, entegre olmak, parçalanmamış olmak, onurlu olmak anlamına gelir. Bu da ancak kıyaslamanın olmadığı yerde mümkündür. Ama daima kıyaslıyoruz. Ölçümün olduğu yerde adalet olmaz. Taklidin, biçimciliğin olduğu yerde, çoğunluğun doğru düşündüğü varsayılan yerde adalet olmaz. Adaletin tohumu anlayışımızın derinliğinde yani içimizdedir.
Jiddu Krishnamurti Sözleri
Her bulutun etrafında gümüş bir hale vardır ve eski giysilerin bile bir tarafı vardır. Eğer iyimserler olmasa kötümserler ne kadar mutsuz olduklarını asla bilmezler.
Osho Sözleri
Kalbimde bunca hayvanın kendisine yer bulabileceğini bilseydim, sol tarafını hayvanat bahçesi yapar en sağına seni bekçi dikerdim.
Şahin Babat Sözleri
Sonra bir kitaba yazdım seni, hep gözlerimden okudular...
Emre Karataş Sözleri
Ölümden sonraki yaşam, dinlerden öğrenilen bir kavramdır. Ölümden sonraki yaşamın gerçekliliğini kanıtlamak için dini dogmalara inanmak ve peygamber sözlerini kabul etmek mümkün değildir.
İbni Sina Sözleri