gece modu

Aydın: Yalan uyduran sarayın s......

Aydın, Buhari için şöyle yorum yapmıştır: Yalan uyduran sarayın sofrasından kırıntı için çalışan masalcı... O dönemin Hihat Hatipoğlusu Kütük ağlıyordu uydurmasının ağa babası gerisi size sorg...

Aydın adlı misafirimizin yorumu

Misafirlerimizden, Aydın adlı misafirimizin Buhari için yazdığı yorum okuyacaksınız. Daha fazla Buhari sözleri için Buhari fotoğrafına tıklayabilirsiniz.
Aydın, Buhari için yorumu:
Yalan uyduran sarayın sofrasından kırıntı için çalışan masalcı... O dönemin Hihat Hatipoğlusu Kütük ağlıyordu uydurmasının ağa babası gerisi size sorgusuz sualsız inanmak hadi alkış

Bu yorumu beğendiyseniz Buhari hayatını merak etmiş olabilirsiniz veya diğer sözlerini de (varsa) okumak isteyebilirsiniz.
İligini Çekebilir
Entellektüel; basit bir şeyi karmaşık söyleyebilen kişidir; sanatçı ise zor bir şeyi kolay.
Charles Bukowski Sözleri
Mutlu insan her anından faydalanır ve kendi kendine şöyle der; ben bugün mutluyum, yarını allah bilir.
Jimmy Durante Sözleri
Madem her vakit ecel gelebilir; eğer insanı gaflet içinde yakalasa, ebedî hayatına çok zarar verebilir.
Said Nursi Sözleri
Kutsal kitapları okuyup anlamayan dindar, okuyup anlayan ateist olur.
Nikola Tesla Sözleri
İnsanın tüm evrende kesin olarak düzeltebileceği tek bir şey vardır; kendisi.
Aldous Huxley Sözleri
Neden mi düşünüyorum ? Çoğu şeyi düşünmemek için.
Stanislaw Jerzy Lec Sözleri
Tarihi düşmanlar, ancak dışişleri bakanlarının dostudur. Milletin asla.
Hüseyin Nihal Atsız Sözleri
Bizler, demokrat sosyalistiz. Her zaman özen gösteririz. Bunun yumuşak bir duygusallık olduğunu, sulandırılmış olduğunu düşünmeyiz. Özenin, gücün özünü oluşturduğunu düşünürüz.
Neil Kinnock Sözleri
Seni düşünmek güzel şey, ümitli şey. Dünyanın en güzel sesinden, en güzel şarkıyı dinlemek gibi bir şey.
Nazım Hikmet Sözleri
Kör değildim, sadece güvenmiştim!
Kahraman Tazeoğlu Sözleri
Türk olmak, için mutlaka müslüman olmaya lüzum yoktur. Çünkü bugünkü türkler arasında birkaç yüz bin saman, birkaç yüz bin hıristiyan ve hatta birkaç bin musevi türk (karayımlar) de vardır. Din ayrılığı yüzünden bunları türklük'den çıkarmaya hakkımız yoktur.
Hüseyin Nihal Atsız Sözleri
Bir şeyi sahiplenme duygusu, önce kafada başlar.
Bruce Lee Sözleri
Bilimsel ruh incelemesinin psikoloji, geleceğin bilimi olduğuna inanıyorum. Psikoloji doğa bilimlerinin en genci ve henüz emekleme evresinde bugün. Bizim için en önemli bilim dalı bu ;gerçektende, insanoğlu için en büyük tehlikenin açlık, deprem, mikroplar, kanser olmayıp, yalnızca insanın kendisi olduğu, göz kamaştırıcı bir açıklıkla ortaya çıkmaktadır. Nedeni ortada: ruhsal yaraları saracak, etkili bir çare yok henüz, oysa bu yaralar doğanın en acımasız, en büyük yıkımlarından daha da yok edicidir ! İnsanı olduğu gibi halkları da korkutan en büyük tehlike pşisik tehlikedir. Beliren genel güçsüzlüğün nedenleri, bilinçaltını hiç dikkate almaksızın tek bilinçle, ama yalnızca bilinçle ilgilenilmiş olmasıdır.
Carl Gustav Jung Sözleri