gece modu

Önemli olan akıllı olma......

Bu sayfada Rene Descartes ait olan en güzel sözlerinden birini okuyacaksınız. Rene Descartes şöye başlamıştır: Önemli olan akıllı olmak değil, aklı yerinde ve zamanında kullanmaktır....

Rene Descartes Sözü

Aşağıda Rene Descartes sözünü yazdık. Sözü beğenirseniz arkadaşlarınızla ve sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayınız ;) Umarız beğenirsiniz.
Önemli olan akıllı olmak değil, aklı yerinde ve zamanında kullanmaktır. / Rene Descartes

Bu sözü beğendiyseniz Rene Descartes hayatını merak etmiş olabilirsiniz veya diğer sözlerini de (varsa) okumak isteyebilirsiniz.
Ünlülerin Bazı Sözleri (Rastgele)
Akıl, vücudun efendisidir.
Alfred de Vigny Sözleri
Her şeyin en iyisine sahip olan değil, sahip olduğunun tadını çıkaran mutludur...
Vladimir Vladimiroviç Nabokov Sözleri
Gelmemen problem değil. Zaten senin esas ayıbın gidişindi!
Emre Karataş Sözleri
Kibar ve dostça davranarak insanları esnek ve itaatkar yapabilirsiniz: bu yüzden sıcaklık balmumu için neyse kibarlık da insan doğası için odur.
Arthur Schopenhauer Sözleri
Evren aynı kalmak için değişir biz ise farklı olmak için.
John Fowles Sözleri
İsmini unuttuğunuz kişi hakkında muhakkak olumsuz bir düşünceniz vardır.
Freud Sözleri
Hiçbir şey değişmiyor cisimlerin konumundan başka.
Umberto Eco Sözleri
Diğerleri, zihinlerini nasıl besleyecek ve yükseltebilecekleri üzerine çalışıyor; Ben, benimkini nasıl daha mütevazi hale getirebilirim ve indirebilirim diye çalışıyorum.
Michel de Montaigne Sözleri
Birisinin hatasına öfkelendiğinde derhal kendine bak ve kendinin de nasıl hata yaptığını düşün; örneğin iyinin paraya ya da hazza ya da bir parça şöhrete eşdeğer olduğunu düşünmen gibi.. Bunun bilincine vardığında, özellikle de seni öfkelendiren kişinin gergin olduğunu ve yapabileceği pek başka bir şey olmadığını ayrımsadığında öfkeni hemen unutursun. Ve eğer bir yolunu bulabilirsen, karşındaki insanın gerginliğini gidermelisin.
Marcus Aurelius Sözleri
Ben inançlı ve dindar bir aileden geliyorum. Bizimkiler her ramazanda mutlaka oruç tutmuşlardır. Bu doğal bir şeydi, kendiliğinden yapılırdı, mühim bir mesele sayılmazdı. Günümüzde oruç tutmak yetmiyor, herkese oruç tuttuğunu göstermek ve tutmayanları da göz hapsine almak gerekiyor.
Amin Maalouf Sözleri
Bazı Ünlüler (Misafirlerin şu an baktığı)