gece modu

Aptallar bütün hayatlar......

Bu sayfada Peyami Safa ait olan en güzel sözlerinden birini okuyacaksınız. Peyami Safa şöye başlamıştır: Aptallar bütün hayatları boyunca akıllı kişilerle gezseler bile gerçekleri öğrenemezler hiç, kaşık çorbanın lezzetini alabilir mi?...

Peyami Safa Sözü

Aşağıda Peyami Safa sözünü yazdık. Sözü beğenirseniz arkadaşlarınızla ve sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayınız ;) Umarız beğenirsiniz.
Aptallar bütün hayatları boyunca akıllı kişilerle gezseler bile gerçekleri öğrenemezler hiç, kaşık çorbanın lezzetini alabilir mi? / Peyami Safa

Bu sözü beğendiyseniz Peyami Safa hayatını merak etmiş olabilirsiniz veya diğer sözlerini de (varsa) okumak isteyebilirsiniz.
Ünlülerin Bazı Sözleri (Rastgele)
Siyasi mukadderatımı tamamen DP Grubu'na, yani ellerinize bırakıyorum.
Adnan Menderes Sözleri
Seni sevmenin, En Ş'arap haldir; Aşk...
Mahmut Samet Sözleri
Sana mutluluğumu versem, gelir misin?
Mahmut Samet Sözleri
Fark ettim ki, ne yaparsanız yapın hepsi bir zaman kaybı olmaya mahkum. O yüzden delirseniz de olur.
Jack Kerouac Sözleri
Bir insanı çabucak anlamak istediğimde, kitaplığına bir göz atmak yeter.
Richard Bach Sözleri
O çayı içen biri geri zekâlıdır. Ben kendi zekâmla ve felsefemle ölümü, hayatı uzatabilirim, kısaltabilirim, her şeyi yapabilirim. Peki benim köyümdekiler, anasının kuzusu çocuklar, 16 yaşındaki kız o neyi düşünsün, hangi felsefeyi düşünsün? Onun annesi hangi felsefeyle acısını yumuşatsın? Sen kimsin, o acıları onlara tattırabiliyorsun? Bu ülkenin politikacılara, yalancılara ihtiyacı yok. Kendi onuruna sahip çıkmış, kendi kişiliğine sahip çıkmış haline ihtiyacı var.
Kazım Koyuncu Sözleri
Tüm duygularımda huzur içindeyim. Kendimi seviyorum ve onaylıyorum.
Louise Hay Sözleri
Şans, hazır olana gelir.
Doğan Cüceloğlu Sözleri
İnsanın öğrenmesi gereken ilk dil tatlı dildir.
Barış Manço Sözleri
Sovyetler birliği'nin çözülmesi ise kurdoloji'de bir boşluk yaratmıştır. Amerika'nın burada bir boşluk bırakmamak için hızla harekete geçtiğini görüyoruz.
Yalçın Küçük Sözleri
Bazı Ünlüler (Misafirlerin şu an baktığı)