gece modu

Ahmağa yüz, aptala söz ......

Bu sayfada Muhammed İkbal ait olan en güzel sözlerinden birini okuyacaksınız. Muhammed İkbal şöye başlamıştır: Ahmağa yüz, aptala söz vermeye gelmez....

Muhammed İkbal Sözü

Aşağıda Muhammed İkbal sözünü yazdık. Sözü beğenirseniz arkadaşlarınızla ve sevdiklerinizle paylaşmayı unutmayınız ;) Umarız beğenirsiniz.
Ahmağa yüz, aptala söz vermeye gelmez. / Muhammed İkbal

Bu sözü beğendiyseniz Muhammed İkbal hayatını merak etmiş olabilirsiniz veya diğer sözlerini de (varsa) okumak isteyebilirsiniz.
Ünlülerin Bazı Sözleri (Rastgele)
İnsan her nefes aldığında yeniden başlar hayata.
Erdal Demirkıran Sözleri
Çakıl taşlarını toplayıp bir kutuya koyun ve sallayın, hiç bir sanatçının beceremeyeceği kadar uyumlu bir mozaik elde edersiniz.
Charles Fourier Sözleri
Belki insanlar beni kınayacak, ama pek kitap okumam.
Freddie Mercury Sözleri
Kendini bilmek, tüm bilgeliğin başlangıcıdır.
Aristoteles Sözleri
Tüm benliğimiz ve düşüncelerimizle bu dünyaya bağlıyız.
Carl Gustav Jung Sözleri
Cehalet kötü bir bitki gibidir; diktatörler bu bitkiden istifade ederler; oysa demokrasilerde vatandaşların cehaletine katlanılamaz.
William Beveridge Sözleri
Hızlı ve uzun yol almak istiyorsanız, üstünüzdekileri çıkarıp hafifleyin. Tüm hınçlarınızı, kıskançlıklarınızı, hoşgörüsüzlüklerinizi, bencilliklerinizi ve korkularınızı atın üstünüzden.
Cesare Pavese Sözleri
Öfkeni aklınla yenemiyorsan, kendini insandan sayma.
Voltaire Sözleri
Çocuk sürekli yetişkinin davranışını gözler; bu davranışlardan anlam çıkarmaya çalışır. Yetişkinin davranışı tutarsız, açıklanamaz, söylenene uymayan türden olduğu zaman çocuk şaşırır ve hem kendine hem de içinde yaşadığı dünyaya güveni temelden sarsılır. Bu nedenle çocuk içinde bulunduğu gerçeği algılamamayı öğrenmeye başlar; içinde bulunduğu ortama getirdiği bilinçte bir azalma görülür.
Doğan Cüceloğlu Sözleri
Namaz kılan yaşlıyı severim ama namaz kılan gence aşığım.
Hz Ömer Sözleri
Bazı Ünlüler (Misafirlerin şu an baktığı)