Çılgın mı doğmuştum, yoksa fazla mı akıllıydım bilmiyorum; benim dünyam yeryü...

George Bernard Shaw

George Bernard Shaw söylediği en güzel sözlerden birisini okumak üzeresiniz. George Bernard Shaw, sözü şöyle başlamaktadır: Çılgın mı doğmuştum, yoksa fazla mı akıllıydım bilmiyorum; benim dünyam yeryü...

Sponsorlu Bağlantılar
George Bernard Shaw Sözleri
Çılgın mı doğmuştum, yoksa fazla mı akıllıydım bilmiyorum; benim dünyam yeryüzüne uygun değildi.. Düş dünyasından çıkıp gerçeklerle karşılaşınca tedirgin oluyordum. Toplumun dışında, siyasetin dışında, sporun dışında, kilisenin dışındaydım. O günlerde, eğer öyle bir deyim bulunsaydı," her şeyin dışındaki " denebilirdi bana.
George Bernard Shaw
Başkaları, bunları da okudu.
Tupac Amaru Shakur Sözleri
Ben bir eşkiyayım ve kafa tutan mazlumlar hakkında rap yapıyorum.
Tupac Amaru Shakur
Ayn Rand Sözleri
Bir insanın diğer bir insana yapabileceği tek iyi şey, o kişiyle doğru dürüst bir ilişki kurabilmesi için tek yol, ondan elini çekmektir. İnsanlar arasında oluşabilecek tek kardeşlik, tek karşılıklı saygı bu yolla olabilir. Eşitler arasında ancak bu tür ilişki olabilir. Bunun dışındaki ilişkiler, efendi-köle ilişkisidir, kurban cellat ilişkisidir.
Ayn Rand
Steve Best Sözleri
Klasik bir şekilde söylemek gerekirse, birisi 'kalkınma' kelimesini söylediği an, silahıma uzanıyorum. En kötüsü ise 'kalkınma'; hırs, sömürü, soykırım ve insanların, hayvanların, biyolojik çeşitliliğin şirket-militarizm makinasının devasa tekerlekleri arasında ezilmesinde bir suç aleti olarak işlev görüyor. 'Kalkınma' kelimesi olsa olsa, milyonlarca insanın hayatta kalmak için debelendiği bu gerileme çağında zalim bir şaka olabilir.
Steve Best
Mevlana Sözleri
Ey özden habersiz gafil. Sen hala kabukla övünüyorsun.
Mevlana
Hz Ali Sözleri
İnsanın değeri, becerdiği şeylerle ölçülür.
Hz Ali
Sponsorlu Bağlantılar